Jak dobrać dywan do przedpokoju?

Dywan do przedpokoju, przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, jaki dywanik będzie najlepszy dla Twojego przedpokoju. Z jakiego materiału powinien być wykonany dywan, który położę w łazience? Czy dywan, który położę w łazience może być wykonany z wełny? Jaki dywan najlepiej nadaje się do jadalni? Czym powinien się wyróżniać dywan, który będzie leżał w przedpokoju? Te i wiele innych pytań, które otrzymujemy od naszych klientów, zainspirowały nas do napisania poniższego artykułu.

Czasami odpowiedzi na powyższe pytania wydają się być oczywiste, jednak są wyjątkowe sytuacje, w których warto złamać pewne zasady i odejść od przewidywalnego schematu. Możesz w niektórych sytuacjach położyć dywan wełniany w łazience i na pewno powinieneś się zastanowić nad położeniem dywanu z sizalu w jadalni.

Dywan do przedpokoju. Dywan wejściowy

Jeśli Twój dom jest powodem do bycia dumnym, to na pewno ważne jest dla ciebie pierwsze wrażenie. Przedpokój to pierwsze pomieszczenie, które widzą Twoi goście zaraz po wejściu do domu. Dywan w przedpokoju powinien być ciekawy i służyć funkcjonalnością.

Dywan do przedpokoju
Dywanik w wejściu

Dywan do przedpokoju. Funkcja dywanu w przedpokoju

Dywan, który ułożysz w wejściu, przede wszystkim ma wyłapywać brud i kurz. Taki dywan musi być wykonany z materiału, który wytrzyma duże natężenie ruchu. Musisz móc go też łatwo wyczyścić. Dobrze by było gdyby taki dywanik był wykonany z materiału wodoodpornego i niepodatnego na powstawanie plam.

Dywan do przedpokoju. Najlepszy materiał na dywan wejściowy

Powinieneś szukać następujących materiałów:

  • Tkany winyl
  • Włókno kokosowe
  • Polipropylen
  • Morska trawa
  • Wełna
  • Sizal

Dywan, który został wykonany z tkanego winylu, możesz umyć, nawet używając Karchera. Dywany z polipropylenu możesz łatwo wyczyścić, a ich dodatkową zaletą jest fakt, że występują w wielu kolorach i wzorach. Zasadniczo dywan wejściowy powinien być wykonany z twardego materiału.

Stosunkowo niedrogim materiałem jest trawa morska, a jej zaletą jest fakt, że jest plamoodporna, zawdzięcza to nieporowatym włóknom. Zawsze warto spojrzeć w stronę sizalu, a także dywaniku z wełny.

Zanim zakupisz dywanik, który położysz w wejściu do mieszkania, sprawdź jego grubość. Dywaniki niskoprofilowe zagwarantują komfort otwierania i zamykania drzwi. Po bokach zostaw około 30 cm wolnej przestrzeni, która pozwoli wyeksponować Twoją podłogę. Warto to zrobić, zwłaszcza gdy Twoja podłoga jest drewniana lub marmurowa.

Zazwyczaj żaden mebel nie stoi na dywaniku wejściowym, więc zakup matę antypoślizgową, którą będziesz mógł położyć pod dywanikiem.

Jeśli Twój dom jest urządzony w stylu tradycyjnym, możesz w wejściu położyć elegancki, ciepły wełniany dywan. Co do dywanu sizalowego lub trawy morskiej są to propozycje, które nadadzą pomieszczeniu, w którym się znajdują teksturę, neutralny kolor i wzór o subtelnym charakterze.

TH!NK

Niezależnie od tego, jak wielki jest Twój przedpokój, możesz wpłynąć pewnymi ruchami na płynność przemieszczania się po nim. Ustaw w przedpokoju ławkę lub krzesło, na których będziesz mógł założyć i zdjąć obuwie. Nie musisz wstawiać do przedpokoju szafy, możesz po prostu zawiesić na ścianie haczyki lub postawić wieszak. Mały stolik to idealne miejsce na położenie kluczy lub portfela.