Granitowy blat

Granitowy blat to luksus i prestiż. Korzyści z granitowych blatów kuchennych są ewidentne. Oto dlaczego powinieneś rozważyć zakup granitowego blatu do kuchni.

Blaty granitowe do kuchni to oczywista przewaga nad innymi materiałami. Pomijając zalety granitowych blatów, powinieneś zwrócić uwagę na ogień w jego pobliżu.

Coraz więcej nowych i remontowanych domów ma w swoich wnętrzach granit. Istnieje wiele powodów takiego stanu rzeczy. Zwłaszcza w kuchni granit wygląda wyjątkowo. Jest wiele korzyści, płynących z wykorzystania granitu jako materiału na blat kuchenny. Cała lista byłaby zbyt długa dla tego artykułu, więc zebraliśmy najważniejsze korzyści wymienione poniżej.

Granitowy blat. 1. Naturalne piękno granitowego blatu. 

Dostępna jest szeroka gama odcieni, kolorów i tekstur. Kolory pasujące do każdego wystroju można znaleźć, niezależnie od tego, czy jest to kolor neutralny, czy coś jasnego. Twoje osobiste upodobania zawsze mogą być zaspokojone. Jedna uwaga tutaj, jeśli Twój blat będzie wymagał więcej niż jednej płyty do ukończenia, upewnij się, że pochodzą z tej samej partii. Odcienie kolorów mogą się nieprzyjemnie różnić jeśli pochodzą z dwóch różnych kopalni.

Granitowy blat. 2. Trwałość blatów kuchennych z granitu. 

Granit to jeden z najtrwalszych dostępnych materiałów. W przeciwieństwie do Formiki jest Nie narażać na przypalenie gorącymi garnkami lub patelniami. Granit jest odporny na plamienie i odbarwianie, gdy jest regularnie odpowiednio uszczelniany. Uszczelnienie jest łatwe do wykonania przez każdego, a odpowiednio uszczelniony blat granitowy zachowa piękny, lśniący połysk przez całe życie.

Granitowy blat. 3. Każda płyta granitowa będzie miała inną cechę od następnej. 

Wzory, tekstury kolorów, rozmieszczenie i głębokość mogą różnić się w zależności od płyty, nadając im inny charakter. Można uzupełnić dowolny rodzaj osprzętu szafy, jak również wykończenie szafy lub podłogę. 

4. Zwiększona wartość Twojego domu

Używanie granitu do blatu kuchennego z granitu zwiększy wartość Twojego domu, niezależnie od tego, czy planujesz wkrótce sprzedać swój dom, czy nie. Kupujący nowy domu są bardziej skłonni do niedawno przebudowanej kuchni, która nie wymaga naprawy. Bardziej prawdopodobne jest, że zapłacą więcej za dom, który nie wymaga remontu. Budowniczowie i wykonawcy zauważyli wzrost popytu na blaty granitowe w ciągu ostatniej dekady i nic dziwnego, biorąc pod uwagę wszystkie zalety granitu.

Aby cieszyć się luksusem granitu pamiętaj także o tym:

1. Zastanów się nad wystrojem swojego domu, wybierając wzór i kolor granitu. Czy zmienisz wystrój, czy masz w zanadrzu coś nowego? Kolory neutralne są bardziej elastyczne w przypadku zmian wystroju, które mają nastąpić w przyszłości.

2. Zawsze upewnij się, że to Ty wybierasz rzeczywistą płytę granitową do zastosowania w blacie kuchennym. Każda płyta jest inna. Próbki mogą nie pasować dokładnie do tego, co zostanie przez Ciebie zakupione i dostarczone. Jeśli blat jest wystarczająco duży, aby wymagać więcej niż jednej płyty granitowej, upewnij się, że płyty pochodzą z tej samej partii kamieniołomu. Różne partie kamieniołomów granitu będą różnić się odcieniem dla tego samego rodzaju granitu. Katastrofą byłoby użycie płyt z różnych partii.

3. W przypadku aplikacji granitowych najlepiej wygląda umywalka podwieszana – zamontowana na spodzie granitu, z silikonowym uszczelniaczem zapobiegającym wyciekom. Zlewozmywaka podwieszanego nie można zainstalować ani wymienić po umieszczeniu granitu. Kup więc zlew najlepszej jakości, na jaki możesz sobie pozwolić. Mając na uwadze te kilka punktów, jesteś gotowy do pracy i przekształcenia blatu kuchennego za pomocą wspaniałego granitu. 

TH!NK

Mając na uwadze te kilka punktów, jesteś gotowy do pracy i przekształcenia blatu kuchennego za pomocą wspaniałego granitu. Pamiętaj o tym, aby nie czyścić blatu z granitu środkami, które zawierają kwasy! Kwas solny może uszkodzić blat i spowodować, że pojawi się na nim rdza!

Granitowy blat
Granitowy blat

Sprawdź także inne nasze artykuły:

Źródło: bezpłatne artykuły publikowane przez gości z ArticlesFactory.com