Kratki trawnikowe i ich możliwości.

Kratki trawnikowe i ich możliwości

Kratki trawnikowe i ich możliwości. Dzięki swoim nowoczesnym produktom producenci kratownic do trawy mogą teraz oferować ładowność zbliżoną do betonowych kratek trawnikowych. Ponadto większość produktów podlega recyklingowi i nadaje się do recyklingu.

Kratki trawnikowe i ich możliwości. Wyrafinowane kształty optymalizują funkcje

Za pomocą obliczeń statycznych producenci płyt kratowych z tworzywa sztucznego z trawy opracowali kształty, które zapewniają optymalną nośność dla cienkościennych tworzyw sztucznych. Wiele produktów wlewa się do sześciokątnych pól o strukturze plastra miodu i łatwo przenosi ładunek pojazdów. Wiele narożników zwiększa właściwości statyczne i razem z darnią można unieść do 200 ton na metr kwadratowy. W przypadku dużych obciążeń oferowane są również kratki trawnikowe o kwadratowych kształtach. Jak opisano na przykład na stronie internetowej firmy rotec-berlin.de, dodatkowe kotwienie za pomocą kołków ustalających może zapewnić dodatkową wytrzymałość na zboczach i nierównym terenie.

Kratki trawnikowe i ich możliwości. Wpływ na środowisko i właściwości techniczne

Kratki trawnikowe i ich możliwości
Trawnik

Najważniejszą funkcją ekologiczną kratek trawnikowych z tworzywa sztucznego jest równomierna infiltracja wody deszczowej lub śniegu, której nie utrudniają cienkościenne ściany komórkowe. W ten sposób siedlisko mikroorganizmów jest zabezpieczone, podobnie jak w przypadku trawnika niewzmocnionego, zapobiega się erozji gleby, a wysoki udział zieleni, wynoszący ponad dziewięćdziesiąt procent, tworzy wygląd ciągłego trawiastego obszaru. Większość nowoczesnych produktów ma specjalne gałki lub kształty górnej krawędzi na górnych krawędziach, które mają efekt antypoślizgowy. Wielkość komór do sadzenia pozwala na naturalne tworzenie korzeni. Przy prawidłowo wykonanej konstrukcji podziemnej tworzenie kolein jest niemożliwe, a poszczególne kratki trawnikowe są łączone ze sobą połączonymi systemami nawierzchniowymi. Zdecentralizowany rozkład sił zwiększa nośność.

Każdy producent opracowuje własny system siatki

Różni producenci oferują bardzo różne systemy trawersów o określonych właściwościach. Są producenci, którzy stawiają na wyjątkowo cienkie pręty o grubości zaledwie czterech milimetrów. KBS Tollkauf produkuje specjalne kształty komórek, takie jak trapez.