Zamontuj klapkę dla kota w szklanych drzwiach

Wiele kotów uwielbia przebywać na świeżym powietrzu i jest szczęśliwych, gdy mogą określić swój własny obszar ćwiczeń. Zamontowanie drzwiczek dla kota w szklanych drzwiach ułatwia odpowiednie utrzymanie kotów. Pomyślny montaż powiedzie się, jeśli zostanie spełnionych kilka kryteriów.

Zachowaj stabilność szklanej powierzchni

Zainstalowanie klapki dla kota w szklanych drzwiach zmniejsza stabilność szklanej powierzchni. Aby w jak największym stopniu uniknąć niestabilności drzwi, mała klapka dla kota jest lepsza niż duża. Nowoczesne drzwi szklane na zewnątrz są zwykle wielokrotnie przeszklone i zapewniają izolację cieplną. Szklane drzwi tracą te właściwości, gdy są otwierane pod klapę dla kota.

Sprawa dla specjalisty

Ze względu na szczególne problemy podczas montażu klapy w drzwiach z wieloma szybami, tylko doświadczeni majsterkowicze powinni odważyć się na tę delikatną pracę. Lepiej, a ostatecznie przede wszystkim taniej, jest zatrudnić specjalistę. Oprócz gwarancji jakości swojej pracy odpowiada również za ewentualne pęknięcie szkła. Zrób to sam muszą rekompensować szkody z kieszeni. Specjalistyczny handel oferuje szklane drzwi z zamontowanymi klapami dla kota w różnych rozmiarach i jakościach. Te koszty i montażu drzwi są odpowiednio zróżnicowane.

Zmniejsz straty ciepła pomimo klapki dla kota

Przeszklone drzwi z klapką dla kota
Przeszklone drzwi

W pełni zmontowana klapka dla kota stanowi źródło zimna w szklanych drzwiach. Klapa powinna być w stanie prawidłowo się zamykać, tak aby w domu było jak najwięcej ciepła i jak najmniej zimna docierało z zewnątrz. Elektrycznie zamykane klapki dla kota z magnetycznym zamknięciem izolują lepiej niż zwykłe mechaniczne klapki dla kota.
Możesz poprawić izolację, instalując ramkę szczotkową wzdłuż klapki dla kota. Gęste włosie chroni przed wiatrem i deszczem. Wiele modeli drzwiczek dla kota jest wyposażonych w szczotki. Aby zmontować klapkę, kup dostępną w handlu obręcz szczotkową i przytnij ją do rozmiaru klapki za pomocą noża do dywanów. Modele z taśmą klejącą z tyłu są szczególnie łatwe do przymocowania do klapki dla kota.

PORADY I WSKAZÓWKI

Instalując klapę dla kota, upewnij się, że jest ona chroniona przed przestępcami. Klamki drzwi i okien nie mogą być dostępne przez klapę dla kota. Włamywacze używają środków pomocniczych, takich jak długie pręty lub zawiesia druciane. Jeśli takie włamanie się powiedzie, możesz stracić ochronę ubezpieczeniową.