Jak ustawić szklane drzwi?

Jak ustawić szklane drzwi?

Ustaw szklane drzwi z nami!

Jak ustawić szklane drzwi? Jak każde inne drzwi z zawiasami, również szklane drzwi można regulować. Nie możemy jednak zaoferować ogólnych wskazówek dotyczących regulacji tych drzwi, ponieważ istnieje wiele różnych okuć. Mimo to nasz przewodnik dotyczący wyrównywania szklanych drzwi jest niezbędny, jeśli nie masz pod ręką instrukcji producenta.

Jak ustawić szklane drzwi? Szklane drzwi należy również regularnie ustawiać i regulować

Podobnie jak wszystkie inne drzwi, szklane drzwi mogą się zmieniać w czasie. Zawiasy drzwi są źle wyrównane z powodu dużego ciężaru, jest to całkowicie normalne. Trudno jest jednak zapewnić podstawowe wskazówki dotyczące wyrównywania szklanych drzwi. Wybór jest prawie nieograniczony, zwłaszcza jeśli chodzi o okucia i zawiasy drzwiowe. W zależności od zastosowanego okucia drzwiowego może mieć różne możliwości ustawień:

  • Podnieś i opuść drzwi
  • obrócić do wewnątrz lub na zewnątrz (tak, aby drzwi były absolutnie proste w widoku z boku)
  • w lewo iw prawo (na boki lub po przekątnej)
  • Zawiasy z powiększonymi otworami

Może się zdarzyć, że zawiasy zastosowane w szklanych drzwiach mają wszystkie opcje regulacji lub nie mają żadnych opcji regulacji. W tym drugim przypadku jednak możliwe jest, że otwory do mocowania zawiasów drzwiowych są otworami podłużnymi, tak że sam zawias trzeba wyregulować.

Jak ustawić szklane drzwi? Właściwe narzędzie do ustawiania

Jak ustawić szklane drzwi?
Szklane drzwi wejściowe

Aby ustawić wszystkie inne funkcje, nadal potrzebujesz odpowiedniego narzędzia. Przeważnie jest to klucz imbusowy, ale może być również wielowypustowy lub Torx. Możliwe jest również, że najpierw będziesz musiał usunąć wszystkie osłony. Byłyby to z jednej strony osłony całego zawiasu drzwiowego, a z drugiej strony druga osłona na cylindrycznych końcach.

Wszelkie specjalne opcje ustawień, które mogą istnieć

Zwłaszcza, gdy te pokrywy cylindrów są obecne, zwykle pod spodem znajduje się śruba regulacyjna. W zależności od producenta może tu usiąść rodzaj orzecha koronkowego. Obydwie nakrętki zamkowe (górna i dolna) można często usunąć, ponieważ górna nakrętka zamkowa często pełni rolę adaptera. W zasadzie zawias drzwiowy to nic innego jak powlekany kołek.

Jeśli ta nakrętka koronowa jest umieszczona w sposób, w jaki ma być zamontowana, można wyregulować śrubę wewnętrzną, a drzwi można regulować w górę iw dół. Jeśli jednak ta nakrętka koronowa zostanie włożona do góry nogami, zaczepi się o zewnętrzną stożkową osłonę za pomocą małych kołków. Teraz drzwi można wyrównać po przekątnej lub przesunąć w lewo lub w prawo. Mała śruba imbusowa przymocowana z boku jest zwykle używana do wyrównania drzwi.

Zawsze stosuj się do instrukcji producenta dotyczących osiowania

W każdym przypadku należy preferować instrukcje montażu producenta zawiasów. Ostatecznie jednak są co najwyżej wymienione opcje ustawień. Testując i próbując, ostatecznie będziesz w stanie prawidłowo wyregulować szklane drzwi.

PORADY I WSKAZÓWKI

W dzienniku domowym oferujemy o wiele więcej poradników na temat wszystkiego, co dotyczy drzwi ze szkła. Na przykład tutaj wyjaśniamy, jak szlifować szklane drzwi.