Jak zainstalować szklane drzwi bez ramy?

Zamontuj z nami szklane drzwi bez ramy!

Jak zainstalować szklane drzwi bez ramy? Drzwi również idą z duchem czasu i trendami. Powtarzającym się od wielu lat trendem są szklane drzwi bez ościeżnicy. W międzyczasie szklane drzwi bez ramy lub ramy wracają do mody. Poniżej wyjaśnimy, jak zainstalować szklane drzwi bez ramy.

Szklane drzwi oferują różne możliwości montażu

Szklane drzwi są zachwycające. Chociaż oddzielają pokój, nadal utrzymują go otwartego na obszar z tyłu. W zależności od wymagań możesz również monitorować, co dzieje się w sąsiednim pomieszczeniu, nie zauważając hałasu z tego pomieszczenia przy pełnej głośności. Ale szklane drzwi mają również pewną dozę ekstrawagancji. To z kolei doprowadziło do powstania różnych systemów mocowania szklanych drzwi:

  • z ramą
  • z widoczną ramą
  • niewidoczną ramką
  • bez ramy i bez ramy
  • Przeczytaj także – Szlifowanie szklanych drzwi
  • Przeczytaj także – Instalowanie szklanych drzwi
  • Sprawdź również – Jak ustawić szklane drzwi

Ostatecznie mocowanie szklanych drzwi bez ramy nie różni się niczym od mocowania zwykłych drzwi. Dotyczy to w szczególności drzwi domowych, w których zawias mocuje się w podobny sposób. Należy jednak mieć świadomość wynikających z tego szczególnych cech szklanych drzwi bez ościeżnicy.

Jak zainstalować szklane drzwi bez ramy? Drzwi szklane są zwykle oferowane jako drzwi wahadłowe

Po przeciwnej stronie zawiasów drzwi można zamocować mechanizm blokujący. Zwykle jednak drzwi szklane bez ościeżnic lub ościeżnic to tak zwane drzwi wahadłowe, czyli drzwi, które otwierają się z obu stron bez oporu.

Jak zainstalować szklane drzwi bez ramy? Mocowanie drzwi szklanych bez ościeżnicy lub z ościeżnicą

Jak zainstalować szklane drzwi bez ramy?
Szklane drzwi

Aby przymocować szklane drzwi bez ramy, potrzebujesz instrukcji montażu producenta, ponieważ możesz pobrać z nich dokładne wymiary. Zasadniczo jednak szklane drzwi można zainstalować tak, jak sobie wyobrażasz. Może to oznaczać zamontowanie szklanych drzwi w taki sposób, aby były zamknięte i zlicowane ze ścianą. Ale potem po drugiej stronie wyłania się odpowiednia nisza. Lub możesz zamontować szklane drzwi pośrodku, tworząc małą wnękę po obu stronach drzwi.

Jak zainstalować szklane drzwi bez ramy? W przypadku szklanych drzwi niezbędne są prawidłowe wymiary!

Teraz zmierz odległość między zawiasami lub zawiasami drzwi. Następnie, jeśli nie ma szablonu do wiercenia, użyj zawiasu jako szablonu do zaznaczenia otworów do wywiercenia. Do wywierconych otworów (nośność) należy użyć kołków podanych przez producenta drzwi. Teraz zawiasy są przymocowane do szklanych drzwi, a następnie do ściany.

PORADY I WSKAZÓWKI

Dokładnie zmierz szklane drzwi. W żadnym wypadku nie zamawiaj zbyt dużych drzwi. Ponieważ skracanie szklanych drzwi jest niezwykle problematyczne. W razie potrzeby rozważ również wykładziny podłogowe, takie jak dywany, parkiet lub płytki, które chcesz położyć później.