Szlifowanie szklanych drzwi

Szlifowanie szklanych drzwi

Szlifowanie szklanych drzwi. Wielokrotnie może się zdarzyć, że szklane drzwi nagle przestają pasować i siedzą na podłodze. Szybko pojawia się pytanie, czy szklane drzwi można by przeszlifować, gdyby zaczepiły się o kilka milimetrów. Podajemy następujące odpowiedzi.

Szlifowanie szklanych drzwi. Różne opcje podnoszenia szklanych drzwi

Problemy zwykle zaczynają się od nowej wykładziny podłogowej. Nowe kafelki, puszysty dywan, a nawet pozornie cienka podłoga z linoleum i nagle szklane drzwi zacinają się na podłodze. Teraz są różne opcje, jak można naprawić ten brak:

  • regulacja wysokości szklanych drzwi
  • skrócenie szklanych drzwi poprzez ich odcięcie
  • skracanie szklanych drzwi przez szlifowanie

Szlifowanie szklanych drzwi. Regularnie reguluj szklane drzwi

Szlifowanie szklanych drzwi
Szklane drzwi

Przede wszystkim należy zawsze próbować wyregulować zawiasy. Tutaj oferujemy nawet szczegółowy przewodnik dotyczący ustawiania szklanych drzwi . Odległość regulacji wynosi średnio do 8 mm. Należy oczywiście założyć, że drzwi nie zostały jeszcze podniesione.

Odcięcie jest trudne, ponieważ jest to szkło bezpieczne

Istnieje również inny problem, gdy podłoga jest znacznie wyższa. Cięcie szklane drzwi przez cięcie nie jest zalecane. W przypadku szklanych drzwi w pomieszczeniach mieszkalnych od wielu lat zaleca się stosowanie drzwi ze szkła bezpiecznego. Jest wykonana z jednoszybowego szkła bezpiecznego (ESG) lub laminowanego szkła bezpiecznego (VSG).

Szlifowanie szklanych drzwi. Bezpieczne szkło hartowane

Szkło ESG jest poddawane obróbce cieplnej w taki sposób, że od wewnątrz poddawane jest naprężeniom rozciągającym, a od zewnątrz ściskającym. Prowadzi to do niezliczonych z góry określonych punktów pęknięcia, tak że jeśli szkło pęknie, rozpadnie się na wiele małych, nie zaostrzonych i ostrych kawałków. Podobnie jak boczne okno samochodu. Można już z tego wywnioskować, że ESG nie może zostać odcięte.

Laminowane szkło bezpieczne

Teraz na starych szklanych drzwiach widać raz po raz, że odskoczyły małe kawałki. W tym przypadku to szczęście, że szkło nie pękło. Lub jest to laminowane szkło bezpieczne. W tym wariancie pomiędzy dwiema cienkimi taflami szkła znajduje się folia z tworzywa sztucznego, która jest niewidocznie łączona ze szkłem pod wpływem ciepła. Jeśli szyba jest uszkodzona, pęknie, ale nie pęknie. Chociaż szkło to można by ostrożnie ciąć (każdą z dwóch tafli oddzielnie), nadal istnieje ogromne ryzyko, że tafla się rozerwie.

Czy szlifowanie szklanych drzwi byłoby opcją?

Ostatnią opcją, która pozostaje, jest szlifowanie. Wielu uważa, że ​​mogą zaryzykować, zwłaszcza gdy liczy się tylko milimetr lub dwa. Ostatecznie istnieje szansa 50/50, że pójdzie dobrze, czy nie. Dlatego powinieneś dokładnie przemyśleć, czy naprawdę chcesz oszlifować szklane drzwi. Lepiej jest o tym pomyśleć przed położeniem nowej podłogi. Kupując nowe szklane drzwi, należy zawsze uważać, aby nigdy nie były kupowane w nadmiarze.

PORADY I WSKAZÓWKI

Jeśli zdecydowałeś się na nowe drzwi szklane, być może bez ościeżnicy lub ościeżnicy: tutaj znajdziesz instrukcje montażu drzwi szklanych bez ościeżnicy.