Jak skrócić drzwi? Skróć z nami przednie drzwi!

Jak skrócić drzwi?

Jak skrócić drzwi? Zwłaszcza podczas odnawiania wykładziny w obszarze wejściowym często zdarza się, że drzwi wejściowe nie pasują. Nie można go całkowicie podnieść na zawiasach, ponieważ stoi na podłodze lub w pierwszej kolejności nie można już przymocować pasków. Po kilku innych próbach wielu majsterkowiczów myśli o skróceniu drzwi wejściowych. Jednak skrócenie drzwi wejściowych jest możliwe tylko w ograniczonym zakresie.

Jak skrócić drzwi? Najpierw jest regulacja wysokości

Przed zawieszeniem frontowych drzwi wszystko było w porządku. Ale po ułożeniu nowej wykładziny podłogowej, na przykład dywanu, linoleum lub płytek, drzwi nagle przestają pasować. Przede wszystkim istnieje możliwość regulacji drzwi za pomocą zawiasów. Ale w ten sposób drzwi lub skrzydło drzwi można podnieść średnio maksymalnie o 8 mm.

Jak skrócić drzwi? Skróć przednie drzwi w zależności od materiału

Często jednak drzwi są już ustawione, więc pozostaje jeszcze mniej maksymalnego ustawienia. Pierwszą myślą wielu majsterkowiczów jest skrócenie drzwi. W zasadzie każde drzwi można oczywiście skrócić. Zależy to jednak od materiału, z jakiego wykonane zostały drzwi wejściowe:

  • Plastikowy
  • Drewno
  • metal
  • Kompozyty
  • połączenie tych materiałów

Drzwi z litego drewna można stosunkowo łatwo skrócić. Mierzysz, ile trzeba skrócić, wieszasz drzwi i mocno zaciskasz. Teraz możesz łatwo skrócić drzwi za pomocą strugarki elektrycznej.

Większość drzwi domowych składa się z ramy

W przypadku wszystkich innych drzwi staje się to bardziej problematyczne. Nie ma znaczenia, czy są to drzwi plastikowe, fornirowane czy z lekkiego metalu. Wszystkie te drzwi mają podobną wspólną konstrukcję. Jest to rama wzmocniona od wewnątrz rozpórkami i wypełniona materiałem izolacyjnym w szczelinach.

Dlatego wiele drzwi do domu można skrócić tylko w ograniczonym zakresie

Jak skrócić drzwi?
Drzwi wejściowe

Powoduje to problem polegający na tym, że ogólną stabilność drzwi określa ich ościeżnica. Dzięki temu metalowe paski można również zastosować na końcach drzwi do domu. Niektóre z nich można zobaczyć w widoku z boku. Ale ponieważ producenci wiedzą, że drzwi muszą być ciągle skracane, zawiasy te są wbudowane w wysokiej jakości drzwi w taki sposób, że można przyciąć do 10 mm.

Odpowiednie narzędzie do skracania drzwi wejściowych

W zależności od tego, w jaki sposób jest wbudowana metalowa opaska, praca z samolotem może nadal być niemożliwa. Zamiast tego użyj frezu do frezowania wokół obszaru za pomocą metalowej taśmy. W razie potrzeby samą metalową taśmę należy wyregulować przez szlifowanie.

Cechy szczególne każdych drzwi z tworzywa sztucznego

Szczególną ostrożność należy zachować przy plastikowych drzwiach. Chociaż ma to podobną konstrukcję, metalowe wzmocnienia mogą być umieszczone głęboko w drzwiach i nie można ich zobaczyć ani podejrzewać z zewnątrz. W takim przypadku należy skontaktować się z producentem drzwi i zapytać o konstrukcję drzwi.

PORADY I WSKAZÓWKI

W dzienniku domowym znajdziesz wiele artykułów na temat drzwi. Tak odpowiadamy na pytanie, czy można skrócić szklane drzwi.