Żywica dekoracyjna. Żywica syntetyczna. Funkcjonalnie lub dekoracyjnie.

Płytki z żywicy syntetycznej

Żywica dekoracyjna. Do tworzenia praktycznych i dekoracyjnych przezroczystych korpusów można użyć żywicy syntetycznej. Mogą być rzucane wokół przedmiotów, w tym organicznych, jako osłona ochronna, służyć jako części pracy izolujące przepływ prądu lub mogą być projektowane w różnych formach biżuterii, sztuki i prezentacji. Należy zawsze przestrzegać instrukcji producenta.

Żywica dekoracyjna. Rodzaje żywic i form

Płyn do lepkiej żywicy syntetycznej można wlewać do otwartej lub zamkniętej formy. Kształty są używane raz (utracony kształt) lub są używane kilka razy. W takim przypadku przed wylaniem należy nałożyć środek antyadhezyjny.

Istnieje kilka rodzajów żywic syntetycznych, które można wziąć pod uwagę, z których wszystkie zawierają i wydalają substancje czynne, które są co najmniej szkodliwe dla zdrowia i najczęściej toksyczne w stanie ciekłym. Stosowane są popularne rodzaje żywic.

  • Epoksyd
  • poliester
  • silikon
  • Ester winylowy
  • fenol
  • akryl

Żywica dekoracyjna. Zaangażowanie techniczne

Funkcja ochronna żywicy syntetycznej w połączeniu z całkowitą wolnością od jakiegokolwiek przewodnictwa prądu elektrycznego sprawia, że ​​materiał ten jest interesujący jako pomoc w izolacji. Typowe elementy, które można odlewać z żywicy syntetycznej, to tuleje z żywicy odlewanej, które chronią przewody zasilające i złącza. Jednak nie są one odwracalne. Żywica syntetyczna może również świadczyć cenne usługi w dziedzinie termomechaniki ze względu na swoją niewrażliwość na wiele wpływów zewnętrznych.

Ozdobna wstawka

Żywica dekoracyjna
Żywica dekoracyjna

Bardzo popularny jest owad zamknięty w bloku żywicy. To dobry przykład, że prawie każdy przedmiot można odlać w żywicy. Szczelna obudowa oznacza, że ​​ekologiczne eksponaty również pozostają wolne od gnicia. Ważne jest jedynie sprawdzenie, czy zamykane części mają chemiczno-fizyczny wpływ na proces schnięcia i utwardzania wybranej żywicy syntetycznej.

PORADY I WSKAZÓWKI

Możesz użyć wstępnie zmieszanych i gotowych do użycia żywic jednoskładnikowych lub samodzielnie wymieszać produkty dwuskładnikowe, aby uzyskać bardziej indywidualne ustawienie. Lepkość lub okres przydatności do użycia musi być wystarczająco długi, aby możliwe było usunięcie wszelkich uwięzionych pęcherzyków powietrza poprzez mechaniczne „wypychanie” podczas nalewania.