Płytki z żywicy syntetycznej

Żywica

Efekty specjalne płytek wykonanych z żywicy syntetycznej

Płytki z żywicy syntetycznej. Wszechstronność żywicy syntetycznej pozwala również na produkcję płytek. Szczególnie niezwykłe możliwości projektowe otwierają ekstrawaganckie projekty i wyposażenie wnętrz. Oprócz wzorów, inkrustacje, takie jak suszone kwiaty, można również oprawić w przezroczyste odlewane korpusy.

Płytki z żywicy syntetycznej. Kreatywne i unikalne opcje projektowania

Elastyczna żywica syntetyczna jako wykładzina podłogowa jest ceniona przede wszystkim ze względu na brak połączeń. W przypadku płytek wykonanych z żywicy syntetycznej rezygnuje się z tej funkcji na rzecz niezwykłych efektów. Szczególnie w obszarze przezroczystym i półprzezroczystym można tworzyć ekscytujące i niepowtarzalne elementy projektu.

Żywica syntetyczna do odlewania jest powszechnie stosowana na dwa sposoby:

Płytki z żywicy syntetycznej. Efekty przezroczyste i półprzezroczyste

Żywicę syntetyczną można mieszać bezbarwnie lub o dowolnej intensywności odcienia. Na przykład rozproszone przejścia świetlne można tworzyć za pomocą dodatków załamujących światło. Możliwe są również krystalicznie czyste płytki z żywicy syntetycznej, które odpowiadają efektowi szklanych jasnych kamieni.

Atrakcyjne może być pośrednie oświetlenie podłogowe, które jest instalowane pod lub za płytkami. W ten sposób pomieszczenie może być oświetlone na dużej powierzchni bez instalowania rozpoznawalnego źródła światła. Naprzemienne tekstury płytek tworzą również wzory geometryczne, które można rozszerzyć w celu uzyskania efektów trójwymiarowych.

Włączenie obiektów i wkładek jest prawie nieograniczone, o ile materiały są całkowicie suche. Ponieważ są hermetycznie zamknięte po zamknięciu w żywicy syntetycznej, nie mogą się rozkładać. Typowym przykładem są suszone owady, które są przechowywane w kostkach z żywicy syntetycznej, aby służyć jako eksponaty w muzeach. Tę zasadę można zastosować w dowolnej płytce z żywicy syntetycznej.

Gradienty kolorów i pojedyncze próbki

Płytki z żywicy syntetycznej
Płytki z żywicy syntetycznej

Drugą wyjątkową siłą żywicy syntetycznej jest „mieszanie” wzorów i faktur. W zależności od wybranej lepkości płynną masę można wlewać do płytek o spiralnych, symetrycznych lub asymetrycznych gradientach kolorów. Włączenie herbów przypominających stemple i innych wzorów reprezentacyjnych może również stworzyć niesamowite efekty optyczne.

Struktura powierzchni płytek żywicznych może być gładka lub trójwymiarowa. Na przykład wzory tego samego koloru z kombinacji szorstkich i gładkich powierzchni mogą być atrakcyjne. Jednak w tym wariancie należy rozważyć późniejszą konserwację płytek.

PORADY I WSKAZÓWKI

Jeśli chcesz pracować z efektami przezroczystymi lub półprzezroczystymi, musisz wziąć pod uwagę efekt tła. W celu uzyskania neutralności koloru i odbicia można pokryć spodnią stronę płytek odpowiednią folią.