Suszarka – tak czy nie?

Suszarka

Suszarka to dobry wybór? Krótko podsumowaliśmy dla Ciebie, czy warto kupić suszarkę i czy ma to sens, jakie zalety i wady należy wziąć pod uwagę oraz gdzie są alternatywy dla suszarki bębnowej.

Suszarka. Suszyć w suszarce bębnowej

Oprócz kosztów zakupu suszarni i wymaganej przestrzeni, należy również wziąć pod uwagę koszty eksploatacji. Przy średnim użytkowaniu suszarki koszty energii wynoszą około 400 zł rocznie.

Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie rzeczy do prania można włożyć do suszarki. Nadal musisz wysuszyć niektóre rzeczy na wieszaku na ubrania lub sznurku. Suszarki oszczędzają tylko niewielką ilość czasu w porównaniu do suszenia na stojaku lub na linii.

Jeśli jednak pranie jest odpowiednio zorganizowane, suszarka jest zbędna, pod warunkiem, że jest wystarczająco dużo miejsca dla suszarki do ubrań. Eliminowane są również koszty.

Suszarka: tak czy nie? Czy warto kupić?

W wielu gospodarstwach domowych, remontując lokal lub powiększając rodzinę, szybko pojawia się pytanie, czy warto kupować suszarkę. Z jednej strony upraszcza prace domowe, ale z drugiej zwiększa koszty energii elektrycznej. Ponadto we wcześniejszych rozważaniach należy wziąć pod uwagę cenę zakupu. Powiemy Ci, czy warto kupić dla Ciebie suszarkę do ubrań. 

Jak suszysz pranie

Zwłaszcza w ciepłe i stosunkowo suche miesiące letnie pranie wysycha bardzo szybko na świeżym powietrzu, czy to na balkonie, tarasie czy w ogrodzie. Wiatr i słońce suszą odzież bezpłatnie i w sposób przyjazny dla środowiska. Ale nawet w chłodniejszych porach roku pranie wysycha wystarczająco na zewnątrz. Jednak warunkiem wykonania tej procedury jest odpowiednia przestrzeń we własnym domu. Jeśli mieszkasz w mieszkaniu bez ogrodu, pranie należy powiesić do wyschnięcia w salonie. Konikom odzieżowym często nie brakuje miejsca i nie wyglądają specjalnie dekoracyjnie. Ponadto może to szybko doprowadzić do problemów z wilgocią w pomieszczeniach mieszkalnych. Kiedy pojawia się szkodliwa pleśń wymagana jest inna metoda suszenia. W tym przypadku niezwykle pomocna może być suszarka do ubrań. Możesz także zaoszczędzić sobie dużo pracy przy prasowaniu dzięki suszarce bębnowej. 

Zalety suszarki bębnowej 

Suszarka
Suszarka

W przypadku suszarki bębnowej ubrania prosto z pralki wysychają zwykle w ciągu godziny. W ten sposób można uniknąć pełnych suszarek w salonach, które są uciążliwe i zajmują dużo miejsca. Dzięki temu zimą w mieszkaniu nie tworzy się już wilgoć, ponieważ wentylacja jest utrudniona z powodu mroźnych temperatur zewnętrznych. Jeśli jakaś część odzieży jest szybko ponownie potrzebna, suszarka bębnowa ma znaczną zaletę. Szczególnie duże rodziny z dziećmi korzystają z tej wygodnej metody suszenia. Ponieważ potomstwo szybko się brudzi, każdego dnia pojawiają się duże góry brudnej bielizny. Z pomocą pralki. W połączeniu z suszarką bębnową tę czynność w gospodarstwie domowym można znacznie uprościć. Ponieważ nie ma procesu rozłączania, proces ten jest również szybszy.

Wada suszarki bębnowej

W przeciwieństwie do bardzo niedrogiego konika na ubrania, który kosztuje zaledwie kilka euro, zakup suszarki do ubrań to prawdziwa inwestycja. Wydajne i energooszczędne urządzenia kosztują setki euro.

Suszarka termiczna czy kondensacyjna: co jest lepsze? 

W przypadku modeli istnieje wybór suszarek kondensacyjnych i suszarek z pompą ciepła. Suszarki kondensacyjne są tańsze, ale zużywają również więcej energii elektrycznej. Z kolei suszarki z pompą ciepła zużywają mniej energii, ale są znacznie droższe w zakupie. Ogólnie rzecz biorąc, zakup suszarki jest natychmiast zauważalny na kolejnym rachunku za prąd. Dlatego też urządzenia o dobrej klasie efektywności energetycznej są opłacalne w dłuższej perspektywie. Ponadto suszarki bębnowe stanowią obciążenie dla środowiska, zarówno podczas produkcji, jak i użytkowania. Jeśli cenisz ochronę klimatu i chcesz obniżyć rachunki za prąd, powinieneś przejść do tańszego dostawcy zielonej energii. 

Suszarka: tak czy nie? Czy warto kupić? 

Zasadniczo suszarka bębnowa ma sens tylko w gospodarstwie domowym z co najmniej trzema osobami. Zwłaszcza gdy mieszkają tam dzieci i aktywni sportowcy, ilość prania jest na tyle duża, że ​​inwestycja w suszarkę jest naprawdę opłacalna. W przeciwnym razie pranie wyschnie równie dobrze na świeżym powietrzu lub na suszarce w salonie.

PORADY I WSKAZÓWKI

Jeśli masz tylko „małe pranie”, po prostu zwinąć je ciasno w ręcznik z mikrofibry przed zawieszeniem. Później prawie wysychają.