Jak usunąć rysy ze szkiełka zegarka?

Jak usunąć rysy ze szkiełka zegarka?

Usuń rysy na szkiełku zegarka

Jak usunąć rysy ze szkiełka zegarka? Jeśli na szkiełku zegarka są rysy, często można je wypolerować. Podczas demontażu należy wziąć pod uwagę rodzaj szkła. Często reklamowane domowe środki zaradcze nie są zalecane i nie są konieczne ze względu na koszty. Jeśli chcesz wypolerować zarysowania, możesz zwykle skorzystać z niedrogich ofert w sklepach z zegarkami.

Jak usunąć rysy ze szkiełka zegarka?Popularne rodzaje szkła

Tańsze zegarki i nowoczesne towary designerskie zwykle mają plastikowe okulary. Nawet jeśli jest to w zasadzie plastik , zadrapania można do pewnego stopnia polerować ręcznie.

Standardowe zegarki zwykle mają szkło mineralne, znane również jako prawdziwe szkło. Jest podobny do tradycyjnego szkła używanego w szybach okiennych. Rodzaj polerowania i szanse powodzenia zależą również od indywidualnego wykonania.

Wysokiej jakości zegarki mają wyjątkowo twardy szafirowy kryształ. Jako jeden z najtwardszych minerałów, wyniki polerowania i szlifowania można osiągnąć tylko za pomocą kilku jeszcze twardszych narzędzi. Niezbędna jest szlifierka zasilana elektrycznie.

Jak usunąć rysy ze szkiełka zegarka?Pomocne urządzenia do prawdziwego szkła

Mała szlifierka jest idealna do wielu prawdziwych lub mineralnych szkieł i szkła szafirowego. Ze względu na krzywiznę i kształt szkieł zegarka nie można używać zwykłych szlifierek do powierzchni lub nasadek do polerowania, na przykład wkrętarek i wiertarek akumulatorowych. Z odpowiednimi materiałami ściernymi dobrze pasują trzy rodzaje urządzeń:

  • Dremel
  • Mini szlifierka o konstrukcji modelowej z napędem na sprężone powietrze lub silnikiem elektrycznym
  • Wymaga elektrycznej polerki do paznokci ze sklepu z manicure

Jak usunąć rysy ze szkiełka zegarka? Jak polerować plastikowe szkiełko zegarkowe

1. Zastosuj agenta

Umieść kroplę pasty do szkła lub detergentu na środku szkiełka zegarka.

2. Polerowanie

Poleruj lekko zwilżoną szmatką okrężnymi ruchami. Sprawdź efekt po dwóch lub czterech przejściach polerowania, przepłukując szkiełko zegarka czystą wodą.

Jak polerować szkiełko zegarkowe za pomocą urządzenia pomocniczego

Jak usunąć rysy ze szkiełka zegarka?
Zegarek
  • Dremel, mini szlifierka lub polerka do paznokci
  • Materiał ścierny lub nasadka o ziarnistości co najmniej 6000
  • Miękka ściereczka do polerowania
  • Nasadka z polerowanej skóry
  • Pasta polerska wyprodukowana z kredy witlinowej lub specjalnych środków
  • Pasta polerska z węglikiem lub korundem do szkła szafirowego

1. Polerowanie wstępne

Nałóż pastę polerską na szkiełko zegarka jako lekką, równą warstwę. Dostępne są nasadki do polerowania skóropodobne do Dremel lub mini szlifierki modelarskiej. „Odkręć” pastę filmową w kółko. Sprawdź wynik, wycierając pozostałości pasty.

2. Ponowne polerowanie

Jeśli wynik jest niezadowalający, umieść nasadkę ścierną o ziarnistości od 6000 do 12 000 na urządzeniu. Wypoleruj bez pasty szlifierskiej, a następnie powtórz proces polerowania wstępnego.

PORADY I WSKAZÓWKI

Ze szkłem mineralnym można wypróbować efekt polerki do paznokci. Te urządzenia nie mają wystarczającej mocy dla kryształu szafiru.