Kuchenka elektryczna.

Kuchenka elektryczna.

Czy istnieje zabezpieczenie przed dziećmi do kuchenki elektrycznej?

Kuchenka elektryczna. Ostrzeżenia kierowane do dzieci, typu: „widelec, nóż, nożyczki, światło” od dawna nie działa wystarczająco niezawodnie. Jeśli chcesz zabezpieczyć kuchenkę elektryczną, aby dzieci nie były zagrożone, musisz zrobić trochę więcej. Możesz dowiedzieć się, jakie opcje są dostępne w tym artykule.

Kuchenka elektryczna. Cel kontroli rodzicielskiej

Zabezpieczenie przed dziećmi na piecu powinno idealnie spełniać kilka zadań jednocześnie:

  • Przeczytaj także – kuchenka i bezpieczeństwo dzieci
  • Przeczytaj także – kuchenka elektryczna – jaka moc?
  • Sprawdź także – kuchenka elektryczna – kto naprawia?
  • powinno zapobiegać samodzielnemu włączaniu kuchenki lub piekarnika przez dzieci
  • Powinien zapobiegać poparzeniu palców przez dzieci na kuchence, gdy jest jeszcze gorąca
  • powinien również zapobiegać wyciąganiu przez dzieci gotujących się garnków z pieca i poparzeniom (może to zagrażać życiu!)

Pojedyncza kontrola rodzicielska nie może robić wszystkich tych rzeczy jednocześnie. Najważniejsze jest zabezpieczenie przed przypadkowym lub potajemnym włączeniem pieca przez dzieci, gdyż nie można tu obserwować pieca. Może to spowodować poważne pożary.

Podczas gotowania istnieje mniejsze niebezpieczeństwo, ponieważ zawsze możesz mieć oko na kuchenkę i jeśli to konieczne, złapać dzieci w odpowiednim czasie.

Kuchenka elektryczna. Opcje kontroli rodzicielskiej

Zablokuj płytę ceramiczną

Istnieją dwa sposoby zablokowania płyty ceramicznej : z jednej strony blokada zapobiegająca przypadkowemu uruchomieniu, z drugiej „prawdziwe zabezpieczenie przed dziećmi”, w którym kuchenkę można uruchomić tylko w przypadku określonego, złożonego naciśnięto wcześniej sekwencję klawiszy. Ale to często blokuje również dorosłych.

Straż pieca

Bardzo przydatna może być również osłona pieca. Wystarczy przymocować go do krawędzi blatu i rozłożyć. Ponieważ dzieci są zbyt małe, aby sięgnąć po nie, nie mogą dostać się do kuchenki ani garnków (jeśli są one ustawione na tylnych płytach).

Kuchenka elektryczna. Ochrona obsługi przycisków pieca

Kuchenka elektryczna
Kuchenka elektryczna

Często można również zobaczyć nakładane osłony ochronne na kontrolery na piecu. Ale tutaj należy zawsze pamiętać, że dzieci są często znacznie bardziej wykwalifikowane, niż mogłoby się wydawać. Takie urządzenia nie zawsze zapewniają niezawodną ochronę.

PORADY & TRIKI

Dobrym pomysłem jest również zamontowanie dodatkowego, mocowanego od zewnątrz zamka do drzwiczek piekarnika. Bardzo małe dzieci mogą zranić się na drzwiczkach piekarnika, jeśli je otworzą, starsze dzieci mogą robić wiele bzdur w piekarniku.