Zaprojektuj blat z żywicy syntetycznej

Blat z żywicy syntetycznej.

Blat z żywicy syntetycznej. Elastyczność żywicy syntetycznej umożliwia realizację wielu pomysłów projektowych na blacie. Żywica syntetyczna, często w połączeniu ze stalową konstrukcją nośną, jest wybierana jako materiał panelu przez producentów projektowych. Podczas owijania i zgrzewania innych materiałów powstaje niemal nieograniczona kreatywność.

Blat z żywicy syntetycznej. Odporny i wytrzymały materiał

Żywice syntetyczne po wyschnięciu i stwardnieniu tworzą stabilne i trwałe blaty, które są łatwe w utrzymaniu czystości. Stosunkowo duża waga zapewnia bezpieczne, wolne od wibracji położenie i użyteczność. Materiał jest popularny, zwłaszcza w dziedzinie mebli designerskich. Z łatwością można go odlewać w nietypowe geometryczne kształty.

Możliwe są tekstury przezroczyste, półprzezroczyste i kolorowe, również z gradientami kolorów i dekoracyjnymi wzorami. Powierzchnie żywicy syntetycznej mogą wytrzymać wszystkie typowe obciążenia domowe, a upadły kieliszek do wina lub rozpryski cytryny i octu nie wpływają na blat stołu.

Blat z żywicy syntetycznej. Odnawiaj, pielęgnuj i konserwuj

Blat z żywicy syntetycznej.
Stół

Blat ma decydującą swobodę projektową, gdy istniejący materiał podstawowy ma być pokryty lub owinięty żywicą syntetyczną. Ponieważ żywica syntetyczna działa jak ochronna warstwa i tworzy hermetyczną obudowę, można bez problemu zamykać materiały organiczne, takie jak drewno.

Popularna jest regeneracja i odnawianie starych drewnianych blatów. Oszczędność większości żywic syntetycznych pozwala nawet na wykonanie zalewania bez większego przygotowania. W ten sposób ślady użytkowania i zniszczeń zostają zachowane i umieszczone w swego rodzaju „wystawie sklepowej”. Widoczne są dziury, wybrzuszenia, pęknięcia, strzępienia i inne oznaki starzenia drewna. W ten sposób można uzyskać atrakcyjne dekory vintage.

Wylej eksponaty na blat

Płynna obróbka żywicy syntetycznej umożliwia również określone opcje projektowania artystycznego. W ten sposób elementy dekoracyjne można zestawić na płycie nośnej. Nie trzeba zwracać uwagi na jednolitą wysokość, ponieważ żywica syntetyczna zamyka wszystkie eksponaty warstwą samopoziomującą.

Klasyczne pomysły na dekoracje to na przykład rozłożone kompozycje mozaikowe, od kapsli i podkładek pod piwo po kwiaty, muszelki i wszelkiego rodzaju miniatury, a głębię i nierówności można uzyskać, wybierając odpowiednią żywicę syntetyczną. Im wyższa struktura blatu, tym wyższa musi być lepkość lub płynność żywicy syntetycznej.

PORADY I WSKAZÓWKI

Jeśli rozłożysz luźne elementy na blacie stołu, aby stworzyć ogólną dekorację, zaleca się lekkie przymocowanie wszystkich eksponatów. Należy upewnić się, że zastosowane kleje nie wchodzą w reakcję chemiczną z żywicą syntetyczną.