Jak mogę delikatnie wyczyścić kurtkę Barbour?

Wyczyścić kurtkę Barbour preparatami marki Think eco Think bio. Kurtka Barbour to coś wyjątkowego i tak należy ją traktować. Prawie żaden inny materiał nie chroni tak skutecznie przed wszelkiego rodzaju wodą, dlatego coraz więcej entuzjastów outdooru nosi ten specjalny rodzaj kurtki z efektem perełek. Sztuczka: powierzchnia jest woskowana, dzięki czemu nie przepuszcza ani kropli deszczu. Problem: pranie w pralce nie wchodzi w grę.

Podobnie jak skórzana kurtka, kurtki Barbour nie można prać

Wyczyścić kurtkę Barbour. Dlaczego nie mogę prać w pralce kurtki Barbour?

Warstwa wosku to podstawa i koniec tego typu kurtek i jest dokładnie niszczona podczas prania w pralce. Mało tego, powierzchni nie można już później ponownie woskować, więc kurtka może trafić prosto do kosza.

Czy wolisz delikatnie czyścić kurtkę Barbour i przechowywać ją tak przez wiele lat? Świetnie, lepiej wyczyść powierzchnię ręcznie i zgodnie z oficjalnymi instrukcjami.

Wyczyścić kurtkę Barbour. Jak ręcznie czyścić kurtkę Barbour

Ręczne czyszczenie to nie jest dużo pracy. W każdym razie pomiń wszystkie rodzaje mydła i używaj tylko zimnej wody. Użyj miękkiej gąbki, aby dokładnie przetrzeć powierzchnię.

Po oczyszczeniu odwieś woskową kurtkę i poczekaj, aż wyschnie. Następnie możesz chwycić garnek z woskiem i, jeśli to możliwe, nałożyć nowy impregnat.

Może się jednak zdarzyć, że kurtka Barbour po pewnym czasie zacznie śmierdzieć – tak przynajmniej relacjonuje wielu posiadaczy tej wyjątkowej części garderoby. Wynika to z zjełczałego wosku, który nigdy nie jest zmywany. Co więc należy zrobić?

Wyczyścić kurtkę Barbour. Kurtka Barbour śmierdzi: jak sobie z tym poradzić?

Jeszcze raz: podobnie jak skórzana kurtka, ten rodzaj kurtki nie pasuje do maszyny, nawet jeśli brzydko pachnie! Firma Barbour Company stworzyła usługę woskowania i odnawiania, z której lepiej byłoby skorzystać.

W ten sposób Twoja kurtka wróci do swojego dawnego kształtu bez konieczności dotykania jej zbyt mocno. Jednak zmiana może sporo kosztować, nie znamy dokładnych cen.

Wyczyścić kurtkę Barbour
Kurtka ze skóry

Należy o tym pamiętać podczas woskowania kurtki Barbour!

W kurtce Barbour czyszczenie i woskowanie bardzo ściśle do siebie pasują. Dlatego podajemy kilka wskazówek, jak długotrwale utrzymać impregnację:

  • Woskuj kurtkę przynajmniej raz w roku
  • Używaj do tego tylko specjalnych środków
  • Użyj całkowicie niestrzępiącej się, czystej szmatki
  • Przykryj miejsce pracy folią lub kartonem
  • Nałóż wosk równomiernie i cienko
  • W razie potrzeby rozgrzej się suszarką do włosów i pracuj ściereczką

PORADY & TRIKI

Zawsze przed czyszczeniem lub woskowaniem kurtki Barbour najpierw spójrz na metkę dotyczącą pielęgnacji – i uzyskaj instrukcje bezpośrednio od producenta. To jedyny sposób, aby mieć pewność, że wszystko robisz poprawnie.