Czyszczenie kapelusza: tak to działa!

Czyszczenie kapelusza jest bardzo ważne. Kapelusze już dawno wyszły z mody?, Wręcz przeciwnie: oryginalne kreacje i tradycyjne wzory wciąż cieszą się dużym zainteresowaniem, zdobią głowę zwłaszcza na specjalne okazje. Niestety, nawet najpiękniejsza czapka w pewnym momencie się brudzi – samo włożenie jej do pralki może być jej końcem. Podpowiadamy, jak zrobić to inaczej.

Filcowe czapki i tym podobne można również czyścić

Czyszczenie kapelusza na filcu – z pewnym instynktem

Sporo czapek jest wykonanych z filcu, który jest usztywniany na różne sposoby. Bezwzględnie trzeba je czyścić ręcznie, na szczęście nie jest to czasochłonne.

Wyszczotkuj powierzchnię specjalną szczotką do kapeluszy lub szczotką do ubrań, zawsze zgodnie z kierunkiem słojów. Ostrożnie usuń plamy wilgotną, niestrzępiącą się szmatką.

Filc wełniany jest bardzo wrażliwy na wilgoć, dlatego warto uszczelnić ten materiał impregnatem w sprayu. Użyj sprayu do zamszu lub specjalnego środka do czapek z filcu wełnianego.

Jak prawidłowo wyczyścić słomkowy kapelusz – tak to działa!

Kapelusze słomkowe są bardzo popularne, szczególnie latem, są lekkie i bardzo oddychające. Poza tym wyglądają tak uroczo na wakacjach! Słomy nigdy nie należy zwilżać podczas czyszczenia i zawsze należy ją dobrze wysuszyć.

  • Oczyść z cytryną: natrzyj powierzchnię słomkowego kapelusza połową cytryny, pozwól sokowi wsiąknąć i ponownie zetrzyj wszystko wilgotną szmatką. Następnie wyczyść i wysusz.
  • Wyczyść wodą z mydłem: Możesz również użyć letniej wody z mydłem do czyszczenia słomkowego kapelusza. Ponownie nie zwilżaj zbyt mocno, a następnie dokładnie wytrzyj do sucha.

Dobrze dla twojego słomkowego kapelusza, jeśli jest zamgławiany atomizerem w suchym powietrzu i od czasu do czasu. Zabieg ten zapobiega kruchości materiału z upływem czasu.

Jak ręcznie czyścić czapkę z tkaniny – krótki przewodnik

Czapki tekstylne wykonane są z wielu różnych materiałów, z których większość można poddawać obróbce w następujący sposób. Należy jednak zawsze przestrzegać odpowiednich instrukcji dotyczących pielęgnacji!

  • Wlej letnią wodę do miski lub zlewu.
  • Dodaj trochę łagodnego detergentu do rąk.
  • Ostrożnie pocieraj i pracuj ręką.
  • Na koniec dokładnie spłucz czystą wodą.
  • Ostrożnie przywróć kapelusz do kształtu.
  • Wypchać od wewnątrz papierem chłonnym.
  • Ustaw lub powieś do wyschnięcia.
Czyszczenie kapelusza

PORADY & TRIKI

Należy bardzo uważać na suszarkę, jeśli chce się szybko wysuszyć kapelusz po jego wyczyszczeniu. Wiele materiałów nie toleruje zbyt dużej ilości ciepła!