Detergenty do odkurzaczy – jakie są alternatywy?

Jeśli częściej używasz detergenty do odkurzaczy do prania to wiesz, że detergenty mogą być bardzo drogie. Nie musi tak być. Środki czyszczące do codziennego użytku są dostępne jako alternatywa dla specjalistycznego urządzenia czyszczącego i są dostępne w znacznie niższych cenach. Dzięki nim możesz zaoszczędzić na dłuższą metę bez utraty skuteczności czyszczenia.

Płynny detergent jest idealny do odkurzacza

Detergenty do odkurzaczy. Klasyczny: płynny detergent

Jeśli szukasz alternatywy dla niezbyt tanich środków czyszczących do odkurzaczy, nie musisz długo czekać. Jeśli masz już w domu detergent w płynie, możesz go użyć do pielęgnacji dywanów, ponieważ działa podobnie do środka do czyszczenia dywanów. To właśnie sprawia, że ​​detergenty są tak skuteczne. Możesz nawet dobrać detergent do materiału dywanowego, na przykład wełnę.

Jest bardzo łatwy w użyciu, ponieważ wystarczy zastąpić wcześniej używane środki czyszczące płynnym detergentem. Nie dodawaj zbyt dużo do wody, w przeciwnym razie cały odkurzacz będzie się pienił, co nie jest dobre dla urządzenia. W większości przypadków do uzyskania pożądanego efektu wystarczą dwie nakrętki detergentu. Zasada jest taka: mniej znaczy więcej. Twoja własna mieszanka nie powinna się zbytnio pienić.

Detergenty do odkurzaczy. Inna alternatywa: płyn do mycia naczyń ANATA

Oprócz detergentu, także płyn do mycia naczyć ANATA (thinkecothinkbio.pl) nadaje się również do czyszczenia tapicerki i dywanów za pomocą odkurzacza. Ważne jest, abyś nie używał go zbyt dużo, w przeciwnym razie po prostu za bardzo się spieni. Na litr wody wystarczą maksymalnie 4 łyżeczki do herbaty, którą można dodać. Należy używać klarownego płynu do mycia naczyń, ponieważ nie powoduje to przebarwień.

Detergenty do odkurzaczy
Detergent

Usuń uporczywe plamy

Jeśli potrzebujesz usunąć uporczywe plamy, możesz użyć pralko-wirówki w podobny sposób jak odkurzacza na mokro. Oznacza to, że nie wlewasz środka do urządzenia, tylko nakładasz go bezpośrednio na plamę. Używany do tego odkurzacz można zastosować tylko w ten sposób, co oznacza, że ​​część funkcji odkurzacza nie jest już potrzebna. Miesza się w następujący sposób:

Wlej to do shakera i rozprowadź środek na plamie. Dobrze zwilżyć butelką z rozpylaczem, a następnie dobrze wcierać pędzlem. Następnie odkurz lub zostaw na kolejną noc.