Jak usunąć plamy z wody z sofy?

Usuń plamy z wody z sofy, stosując nasze triki.

Jak usunąć plamy z wody z sofy? Jeśli na sofie są plamy z wody, nie ma jednej końcówki, którą można by je usunąć. Ze względu na dużą różnorodność rodzajów pokryć i materiałów, przy użyciu tych samych metod i środków można osiągnąć bardzo różne wyniki. Istnieje jednak kilka typowych opcji, które w większości przypadków pomogą.

Irytujące plamy z wody można usunąć z sofy za pomocą środka do czyszczenia okien.

Jak usunąć plamy z wody z sofy? Zawsze testuj wcześniej

Największa różnica między materiałami na obicia mebli plakatowych jest między skórą a tkaniną. Skóra syntetyczna jest traktowana w podobny sposób jak skóra. Należy postępować zgodnie z instrukcjami producenta, aby usunąć plamy z wody z kanapy. Wrażliwy zamsz często można leczyć tylko specjalnymi środkami.

Większość pokrowców na kanapy jest mniej odporna niż plamy wodne na foteliku samochodowym. Dlatego przy każdej metodzie czyszczenia należy przeprowadzić próbne uruchomienie w ukrytym miejscu, aby sprawdzić wpływ na kolor i właściwości materiału.

Jak usunąć plamy z wody z sofy? Po prostu ucieraj i nigdy nie pocieraj

Ogólnie rzecz biorąc, wszystkie rodzaje pokrowców na sofy prawie nie tolerują otarcia lub wcale. Bez względu na to, jakie narzędzie zostanie zastosowane, pocieranie w celu jego usunięcia musi być tematem tabu. Albo odpowiednie obszary są nacierane, co można również zrobić z dodatkowym zwilżeniem, albo są odkurzane.

Ważne jest, aby upewnić się, że wacik lub dysza odkurzacza są absolutnie czyste. Nawet najmniejsze zabrudzenie powoduje większe szkody niż plamy wodne. Następujące powszechnie stosowane środki pomocnicze i czyszczące można wypróbować zgodnie z zasadą „prób i błędów”:

1. Woda destylowana

Dać, pozostawić do działania i natrzeć kilka razy, a po wyschnięciu zdjąć z tapicerki.

2. Środek do czyszczenia okien

Spryskać, pozostawić do pracy i zwilżyć czystą wodą.

3. Sól

Sól, znana szczególnie z usuwania plam z czerwonego wina, może również pomóc w walce z plamami wodnymi. Podstawową zasadą jest „zasysanie” płynnej pozostałości. Podobnie jak plamę z czerwonego wina, sól posypuje się na zwilżoną i zaplamioną powierzchnię. Po czasie ekspozycji około godziny sól jest odsysana.

4. Woda mineralna

Silnie mrożącą wodę mineralną natryskuje się na plamę tylko na okładkach o małej skłonności do zamoczenia. Po wejściu w życie sofa jest osuszana.

Jak usunąć plamy z wody z sofy?

5. Detergent do prania

W przypadku pokryć tekstylnych, łyżeczkę konwencjonalnego detergentu można wymieszać z wodą i usunąć plamę wodną przez wklepywanie.

PORADY & TRIKI

Używaj jak najlżejszych i neutralnych kolorystycznie wzorów jako narzędzi do wycierania, takich jak bezbarwne białe myjki lub jasne włosie pędzla.