Jak usunąć ślady przypaleń żelazkiem?

Usuń ślady wypalenia: Oto jak!

Jak usunąć ślady przypaleń żelazkiem? Przez popiół papierosa, zdmuchnięcie świeczki, przegrzanie żelazka lub iskrę na ognisku: ślady po oparzeniach pojawiają się szybko, ale często można je bardzo łatwo usunąć. Jak usunąć oparzenia i co zrobić, jeśli to nie tylko plama, ale dziura, wyjaśniono poniżej.

Ślady spalenizny pojawiają się szybko i powodują wiele kłopotów.

Przede wszystkim należy usunąć resztki popiołu i dokładnie przyjrzeć się plamie: czy to naprawdę tylko plama, czy chusteczka uległa spaleniu? W razie wątpliwości możesz najpierw usunąć plamę, a następnie zbadać tkankę:

Jak usunąć ślady przypaleń żelazkiem? Skuteczne domowe sposoby na oparzenia

Trzy różne domowe środki zaradcze okazały się skuteczne w walce z oparzeniami:

Jeśli zabrudzone ubranie jest kolorowe, należy zachować ostrożność podczas używania alkoholu lub kwasu cytrynowego. Najpierw sprawdź tkaninę pod kątem trwałości koloru w niewidocznym miejscu. Oznacza to, że posmaruj go spirytusem lub kwaskiem cytrynowym, pozwól mu działać przez kilka minut, spłucz i sprawdź, czy tkanina nie straciła koloru. Jeśli nie, możesz teraz skupić się na znaku wypalenia.
W każdym razie delikatniej jest używać cebuli. Dowiedz się, jak to zrobić poniżej:

Jak usunąć ślady przypaleń żelazkiem? Instrukcja usuwania śladów przypalenia: Metoda cebulowa

1. Przygotowanie

Usuń pozostałości popiołu ze śladu przypalenia. Użyj do tego suchej szmatki, aby sok z cebuli nie został rozcieńczony wodą!

2. Połóż cebulę na wierzchu

Cebulę pokroić na pół i położyć połowę na plamę. Rozetrzyj je trochę tam i z powrotem, aby zadziałały w soku.

3. Niech to zacznie obowiązywać

Niech cebula moczy się tak długo, jak to konieczne. Sprawdzaj co jakiś czas, czy plama zniknęła. Jeśli to konieczne, po chwili możesz wymienić połowę cebuli.

4. Zmyć

Po zniknięciu plamy należy wyprać ubranie lub – jeśli jest to dywan lub tkanina obiciowa – usunąć nieprzyjemny zapach soku z cebuli niewielką ilością wody i Fit.

Jak usunąć ślady przypaleń żelazkiem?

Jak usunąć ślady przypaleń żelazkiem? Ukryj dziurę

Jeśli tkanka została zbytnio uszkodzona i masz w niej małą dziurę, powinieneś leczyć ją nie tylko ze względów optycznych: małe dziurki szybko się rozrywają! W zależności od rodzaju tkaniny istnieją różne rozwiązania:

  • Możesz naprawić dziurki w drobno tkanych materiałach, takich jak cienkie rajstopy lub jedwabne szale, za pomocą kropli przezroczystego lakieru do paznokci, aby nie mogły się dalej rozerwać.
  • Dziury w dżinsach, T-shirtach i innej bawełnianej lub poliestrowej odzieży mogą być zszyte, lub z ładną łatką. A może guzik w tym miejscu też byłby bardzo stylowy?
  • Dziury w dywanie: Musisz być nieco bardziej kreatywny, aby dziura zniknęła w połowie. Wariantem jest zakup wełny w tym samym kolorze, podklejenie kawałka papieru lub czegoś podobnego pod dywan, aby dokładnie przymocować do niego poszczególne włókna wełny. Zanim to zrobisz, powinieneś pociąć wełnę na małe kawałki o długości włókien dywanu. Praca manipulacyjna, ale w końcu może przywrócić Twojemu dywanowi piękną twarz.