Usuwanie plam z nasienia jest łatwe

Usuwanie plam z nasienia jest łatwe i niepotrzebna jest często pojawiająca się na ich widok panika. Zwykle chcesz, aby plamy nasienia zostały usunięte szybko i bez pozostałości, zwłaszcza jeśli dotyczy to kanapy lub innej tapicerki. Na szczęście usuwanie plam po nasieniu jest naprawdę łatwe. Zastosuj kilka prostych domowych środków, a plama zniknie.

Usuwanie plam z nasienia jest łatwe. Czego zdecydowanie nie powinieneś robić!

W łóżku, w majtkach, na kanapie czy na materacu: trzymaj się z dala od gorącej, a nawet wrzącej wody! Plemniki składają się z białka i koagulatów białkowych w temperaturze nieco ponad 40 stopni stają się bardzo trudne do usunięcia. Użyj zimnej, lub letniej wody do usunięcia plamy tego typu.

  • Przeczytaj także – Bardzo łatwo usuwaj plamy z mleka
  • Przeczytaj również – Łatwo usuwaj plamy edding
  • Sprawdź również – Łatwo usuwaj plamy z długopisu

Usuwanie plam z nasienia jest łatwe. Jak rozpoznać plamy nasienia?

Plamy z plemników to białawe plamy, które wyglądają jak suszone białko jaja – i nie są niczym innym. Po wyschnięciu czasami tracą nieco koloru i w zależności od powierzchni, wyglądają na bardziej żółtawobiałe.
Jeśli chcesz poszukać konkretnie plam z plemników, może pomóc lampa UV. Podobno sprawia to, że widoczne są ultrafioletowe plamy nasienia i inne płyny ustrojowe, takie jak krew. W Internecie można kupić tak zwane „testy lojalnościowe”, które oprócz lampy UV zawierają test PSA, który można wykorzystać do wykrywania plam nasienia w domu.

Usuwanie plam z nasienia. Te domowe sposoby pomogą

  • Żel pod prysznic
  • Mydło do naczyń lub detergent do prania
  • Mydło żółciowe
  • Sok cytrynowy

Usuń plamy nasienia krok po kroku

Materiały:

Narzędzia:

  • Gąbka
  • Chłonna tkanina (na kanapy, materace i dywany)
  • Szczotka z miękkim włosiem (do sofy, dywanów lub materacy)

1. Im szybciej zareagujesz, tym lepiej

Jak większość plam, najlepiej usunąć plamę, gdy jest jeszcze wilgotna. Najpierw zebrać płyn chłonną ściereczką.

Nie pocieraj plamy, w przeciwnym razie wprowadzisz ją głębiej w tkaninę!

Usuwanie plam z nasienia

2. Mydło i płukanie

Wymieszaj trochę mydła do naczyń, żelu pod prysznic lub detergentu do prania z letnią, lub zimną wodą i nałóż roztwór na gąbkę, lub szmatkę. Użyj go, aby rozetrzeć plamę, aż zniknie. Możesz również namoczyć tekstylia w roztworze i wytrzeć plamę.

Następnie wypłucz tekstylia pod zimną wodą. W razie potrzeby powtórzyć proces namydlenia, a następnie włożyć pranie do pralki.

Dywany, materace i tapicerkę należy następnie przetrzeć czystą wodą. Aby zapobiec tworzeniu się krawędzi, zaleca się czyszczenie całej powierzchni za pomocą małego środka do czyszczenia dywanów, pędzla i szmatki. Następnie wyciągnij płyn z poduszki suchą szmatką.