Usuń plamy pleśni z namiotu

Usuń plamy pleśni z namiotu, stosując się do wskazówek w tym artykule. Namioty były popularne już w czasie panowania Imperium Rzymskiego. Wojsko także dziś chętnie z nich korzysta. Ich przydatności, gdy podróżowanie stało się dla wielu z nas drogą ucieczki od codziennej monotonii i obowiązków jest nie do przecenienia. Obcowanie z naturą jest możliwe dzięki namiotom właśnie. Wieczór przy ognisku nad jeziorem w oddalonym od miejskiego chaosu miejscu, a nocą Twój spokojny sen, tak gdzieś tu musi stać namiot. Niestety namiot, jak każda inna rzecz może ulec uszkodzeniom i zabrudzeniom. Zapewne spotkałeś się już z zabrudzeniem, jakim jest pleśń. Pleśń może pojawić się także w Twoim namiocie, jest to wysoce prawdopodobne jeśli przechowujesz namiot w zimnym, słabo wentylowanym i wilgotnym miejscu. Pleśń zazwyczaj jest drugim etapem, zaś pierwszym jest plama pleśniowa.

Usuń plamy pleśni z namiotu! Po przeczytaniu tego artykułu będziesz wiedział jak! Jeśli Twoje dziecko wróciło właśnie z obozu, z kolonii lub z koncertu muzycznego, który odbył się gdzieś na powietrzu, a ty zamierzasz schować namiot, np. do garażu to wcześniej upewnij się, czy Twój namiot nie jest przypadkiem wilgotny.

Jeśli namiot jest schowany na zimową przerwę mokry lub wilgotny, mogą pojawić się plamy pleśni

Usuń plamy pleśni z namiotu. Jak właściwie powstają plamy pleśni?

Wilgoć i zimne powietrze, a także brak odpowiedniej wentylacji w pomieszczeniu, w którym przechowujesz namiot, mogą okazać się dużym problemem. Zresztą nie tylko Twój ukochany namiot może zostać zaatakowany przez pleśń. Wszystko, co przechowujesz w takich warunkach, jest narażone na atak pleśni. Plamy pleśni, które możesz ujrzeć na namiocie, powinny być dla ciebie sygnałem ostrzegawczym. Tuż za nimi może pojawić się ciężka do usunięcia pleśń, gdyż plamy te zawierają w sobie zarodniki pleśni. Zazwyczaj gdy pojawi się pleśń na namiocie to namiot, jest po prostu do wyrzucenia.

Usuń plamy pleśni z namiotu
Usuń plamy pleśni z namiotu używając tylko ekologicznych środków czyszczących!

Unikaj plam z pleśni

Przechowywanie namiotu ma kluczowe znaczenie dla jego późniejszej przydatności. Jeśli chcesz zachować swój namiot w jak najlepszym stanie to podstawowa zasada, jakiej powinieneś się trzymać to przechowywanie namiotu w suchym miejscu, gdzie cyrkulacja powietrza jest na odpowiednim poziomie. Najgorsze co możesz zrobić to schować namiot, gdy ten jest jeszcze mokry. Słońce to Twój sprzymierzeniec w wielu kwestiach. Pomaga wysuszyć pranie, ogrzewa cię i sprawia, że Twoja skóra zaczyna wyglądać jakbyś urodził się gdzieś w Hiszpanii. Słońce sprawdza się także w walce z plamami pleśniowymi. Wystarczy wystawić namiot na działanie promieni UV i finito, plamy znikają szybciej niż się pojawiły. Czy ten zabieg zadziała także na pleśń? Tutaj nasz optymizm nieco maleje. Niestety nie zawsze wystawienie zabrudzonego pleśnią namiotu daje oczekiwany efekt.

Usuń plamy z pleśni

Oprócz specjalnych środków czyszczących możesz użyć prostych domowych środków:

  • Należy rozcieńczyć esencję octową i wodę w stosunku 1:1 i spryskać tym roztworem plamy z pleśni.
  • Niech środek czyszczący zacznie działać.
  • Następnie przetrzyj dużą ilością czystej wody.
  • Powtarzaj proces, aż znikną ślady plamy.
  • Poczekaj, aż namiot dobrze wyschnie, zanim go schowasz.
  • Pamiętaj: Pokrowiec transportowy również musi być dokładnie wyczyszczony. Z niego takżę musisz usunąć wszelkie plamy pleśni.

W dzisiejszych czasach, gdy produkty do usuwania wszelkich zabrudzeń i plam są mocno zaawansowane technologicznie nie powinieneś mieć kłopotu ze znalezieniem odpowiedniego preparatu, który usunie pleśń z Twojego namiotu. Nasze preparaty (Think eco Think bio) są oparte na miksturach, które nie zawierają szkodliwych dla ciebie i środowiska substancji. Oczywiście nadal masz możliwość użycia, na tkaninach tekstylnych, np. wybielacza, który zawiera chlor, czy też alkoholu, który także sprawdza się przy usuwaniu plam. Wybór należy do ciebie!

Usuń plamy pleśni z namiotu używając jednego z naszych ekologicznych preparatów.

TH!NK

Jeśli decydujesz się na używanie środków czyszczących, które zawierają chlor, alkohol i inne szkodliwe substancje to musisz liczyć się z tym, że Twój namiot może ci posłużyć krócej, niż byś chciał. Chlor, a także alkohol przy okazji usuwania plam niszczą materiał, na którym ta się znajduje.

Sprawdź inne nasze artykuły: