Jak usunąć plamy z dyni? Sprawdź nasze pomysły!

Jak usunąć plamy z dyni? Czy takie plamy usuwa się łatwo? Poniższy artykuł pomoże ci odpowiedzieć na tak postawione pytania. Plamy z dyni pojawiają się zazwyczaj podczas karmienia niemowlęcia jedną z potraw ze słoiczka, która taką dynię zawiera. Plamy są jasnopomarańczowe i zwykle nie znikają w normalnym praniu. Ale istnieją sposoby na to, by takie plamy usunąć

Poniżej zaprezentujemy ci kilka sprawdzonych sposobów na usunięcie plam z dyni. Oczywiście powinieneś pamiętać, że plama plamie nierówna i nie każda plama zostaje usunięta w tym samym czasie z tą samą dokładnością. Niezwykle ważny jest czas, im szybciej postarasz się usunąć plamę, tym większe prawdopodobieństwo jej usunięcia.

Co pomoże w usunięciu plam z dyni?

Sprawdzą się także takie produkty jak wybielacz i ekologiczne środki czyszczące, np. marki: Think eco Think bio

Co do wybielacza to należy uważać na jego działanie, gdyż może się okazać, że narobi więcej szkód niż korzyści. Z doświadczenia wiemy, iż rodzice niechętnie w nim piorą ubranka swoich pociech. Dlatego radzimy: zanim użyjesz wybielacza przetestuj inne mniej żrące środki. Możesz wypróbować jeden z wielu dostępnych na rynku naturalny środek do usuwania wszelkich plam. Jednym z najlepszych wybielaczy na świecie jest słońce. Jego promienie skutecznie potrafią usunąć wszelkie plamy. 

Które środki czyszczące skutecznie pomogą usunąć plamę z dyni?

Jak usunąć plamy z dyni? Usuwanie plam z dyni krok po kroku

Jak usunąć plamy z dyni? 1. Namocz plamę

Jak już wspomnieliśmy powyżej nie pozwól, by plama wyschła. Wówczas plamę z dyni można usunąć o wiele szybciej i łatwiej niż w przypadku gdy ta zaschnie. Jeśli plama przytrafi ci się w momencie gdy jesteś daleko od domu wówczas możesz zapakować zwilżoną wcześniej zaplamioną powierzchnię do worka foliowego. Pozwoli to utrzymać odpowiednią wilgotność co pomoże przy późniejszym usuwaniu plamy

Co jeśli plama z dyni zaschnie? Wówczas możesz namoczyć zabrudzone ubranie w wodzie gazowanej. 

Jak usunąć plamy z dyni? 2. Mydło żółciowe

Mydło żółciowe to świetne rozwiązanie na usunięcie plam wszelkiego rodzaju, nie tylko tych z dyni. Potraktuj zabrudzoną plamami z dyni powierzchnię mydłem żółciowym i wmasuj je przy użyciu szczoteczki o miękkim włosiu. Pozostaw tak potraktowaną plamę na około 10 minut.

W kolejnym kroku powinieneś usunąć mydło z odzieży wypłukując je ciepłą wodą.

Jak usunąć plamy z dyni?

3. Pranie

Włóż zaplamioną dynią odzież do pralki ustawiając na 40 stopni zwykłego prania. Zalecamy, abyś prał ze sobą ubrania o jasnym kolorze, to warunek byś mógł wsypać paczkę proszku do pieczenia do przegródki przeznaczonej na proszek do prania. Proszek do pieczenia to świetny detergent i środek dezynfekujący. 

4. Promienie słoneczne

Jeśli wszystkie powyższe metody nie zdały egzaminu to kolejnym krokiem, jaki możesz postawić na drodze usunięcia plam z dyni jest wystawienie plamy na słońce. Kilkugodzinne wywieszenie zabrudzonego dynią ubrania na promienie UV powinno pomóc. Nawet, gdy jest pochmurnie słońce nadal przebija się, czasami siła działania jest większa niż wówczas, gdy nie ma chmur.

Koniecznie uważaj na to, z jakiego koloru tkaniny zamierzasz usunąć plamę z dyni. Czarne i ciemne tkaniny blakną pod wpływem działania promieni słonecznych.

TH!NK

Woda gazowana ma świetne właściwości czyszczące zwłaszcza dla świeżych plam. Warto z niej korzystać gdy taka plama nam się przytrafi. Oliwka dla dzieci to także świetny produkt, który potrafi usunąć plamy z marchwi, czy też dyni. Plamy z dyni i marchwi są do siebie podobne, gdyż oba warzywa zawierają beta-karoten.

Sprawdź inne nasze artykuły: