Jak czyścić tkaninę obiciową?

Jak czyścić tkaninę obiciową? Poznasz odpowiedź, czytając poniższy artykuł. Sofa, fotel czy krzesło do jadalni, zastanawiasz się, jak utrzymać je w dobrym stanie. Zapoznaj się z naszymi poradami i produktami do czyszczenia tkanin mebliŚwieże lub zaschnięte plamy, zastosuj odpowiednią kurację! 

Jak czyścić tkaninę obiciową? Kilka środków ostrożności przed czyszczeniem tapicerki mebli z tkaniny

Czy właśnie poplamiłaś swoje ulubione krzesło? Czy to naturalne, czy chemiczne, przed nałożeniem produktu zawsze przetestuj mały, niepozorny obszar mebla. W ten sposób możesz sprawdzić, czy tkanina współpracuje ze środkiem czyszczącym. To zalecenie jest szczególnie przydatne w przypadku delikatnych tkanin, takich jak jedwab, wełna lub len oraz w przypadku jasnych, lub ciemnych kolorów, które mogą krwawić (tracić barwę podczas czyszczenia).

Brud należy jak najszybciej usunąć, aby nie rozprzestrzenił się i nie dostał się do włókien tkaniny, a plamę należy jak najszybciej usunąć.

Jeśli siedzisko Twojego mebla jest zdejmowane, sprawdź instrukcje prania na etykiecie i przystąp do czyszczenia. Jeśli stosujesz odplamiacz, zdecydowanie zaleca się użycie czystej szmatki i niewylewanie produktu bezpośrednio na tkaninę. Aby chronić dłonie, załóż rękawiczki do mycia naczyń. Niektóre produkty mogą działać drażniąco.

Jak czyścić tkaninę obiciową? Czarne mydło, sok z cytryny i mleko, porady babci na plamy!

Używane do każdego zadania, czarne mydło to produkt naturalny, który powraca! Wielozadaniowy, szczególnie skuteczny w zwalczaniu plam z żywności. Aby usunąć plamę przy użyciu czarnego mydła, należy je namoczyć i wyszorować plamę pędzelkiem. Powinna zejść.

W przypadku plam z atramentu, sok z cytryny rozcieńczony w wodzie to wypróbowany i prawdziwy trik, który często pomaga. Powinieneś wylać kilka kropel na zabrudzoną tkaninę, pozostawić do działania i spłukać. Plamę można również nasączyć mlekiem i przetrzeć. Mleko przyjmie kolor atramentu, aż plama zniknie. Pamiętaj, aby po zabiegu spłukać to miejsce wodą.

Jak czyścić tkaninę obiciową? Kryształy sody i soda oczyszczona, aby przywrócić połysk tkaninom

Kryształy sody pochodzenia naturalnego występują w postaci małych białych koralików. Mocniejsze niż soda oczyszczona, która wygląda jak proszek, są idealne do pielęgnacji sofy, fotela lub krzesła z białym, jasnym lub gładkim materiałem.

Aby poluzować zabrudzoną tkaninę, wymieszaj kryształki sody w gorącej wodzie. Następnie nałóż tę mieszankę na plamę za pomocą czystej, wykręconej gąbki. W zależności od kruchości tkaniny możesz nalegać, pocierając plamy. Konieczne będzie wtedy dokładne spłukanie powłoki mebli.

Soda działa jak środek dezynfekujący, dezodorant i wybielacz. Sodę oczyszczoną nakłada się bezpośrednio na czyszczoną powierzchnię. Wystarczy spryskać dany obszar i pozwolić produktowi działać. Po około godzinie możesz go usunąć odkurzaczem. Zmieszany z wodą może być również nakładany jako pasta. W ten sposób wchłonie plamy i zapachy. Idealny produkt do usuwania plam, ale także do codziennej pielęgnacji fotela czy sofy.

Ocet, wielozadaniowy odplamiacz!

Owoce, warzywa, kawa, herbata, wino, ketchup… biały ocet może zniwelować wiele plam. Produkt naturalny, również stosowany w rozcieńczeniu wodą i płynem do mycia naczyń. Zmieszaj 500 ml białego octu z 200 ml letniej wody i dwiema łyżkami płynu do mycia naczyń. Używając tej mieszanki, przetrzyj tkaninę mebla gąbką, wycierając zaschnięte plamy. Spłucz inną szmatką zwilżoną czystą wodą, a następnie osusz czystą, suchą szmatką. Twój fotel, sofa czy krzesło będą jak nowe!

Jak czyścić tkaninę obiciową?

Ziemia Sommières, idealna do tłustych plam

W przypadku tłustych plam lepiej użyć czyszczenia na sucho. Aby wchłonąć plamy z masła, oleju lub sosu, ziemia Sommières jest szczególnie skuteczna. Po usunięciu nadmiaru tłuszczu posyp plamę i pozostaw na kilka godzin, a nawet kilka dni. Gdy wyschnie, odkurz proszek. Dodatkowo i jeśli to konieczne, możesz nałożyć bibułę na plamę i przeprasować zabrudzone miejsce żelazkiem. Po podgrzaniu tłuszcz zostanie wchłonięty przez papier. Suchy odplamiacz pod postacią Ziemii Sommières nadaje się do wełny, lnu lub bawełny.

Znasz już właściwe kroki i odpowiednie produkty, aby zdjąć tkaninę obiciową. Jeśli Twój fotel, sofa lub krzesła naprawdę zostały mocno zabrudzone, zadzwoń i zamów usługę czyszczenia przez fachowców Think eco Think bio!

THINK!!!

Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się, czy istnieją biodegradowalne i ekologiczne tkaniny obiciowe do Twojej sofy!