Blaty granitowe – prawda o blatach kuchennych z granitu

Blaty granitowe są niesamowite! Granit to piękny naturalny materiał, który cieszy się prawdziwie luksusową reputacją, a co za tym idzie, wiąże się z bardzo wysokimi kosztami, hmm, ale czy to prawda? Nie! Granit może być dostępny dla wszystkich.

Deweloperzy i firmy budowlane doświadczyli boomu na granitowe blaty kuchenne i łazienkowe. Piękno i ciepło granitu sprawia, że ​​jest to idealny materiał do estetycznego wyglądu w projektowaniu domu, a trwałość i łatwa pielęgnacja granitowych blatów sprawia, że ​​są ulubionym materiałem właścicieli domów. Chociaż koszt granitu jest większy niż niektóre alternatywy, zaskakujące jest to, jak niedrogie może być, jeśli udasz się do właściwych ludzi.

Blaty granitowe. Krótka historia granitu

Podobnie jak marmur i inne popularne kamienie, granit także jest tak stary jak ziemia. Granit znajduje się na całym świecie. Niegdyś, granit był używany do budowy wielu starożytnych budowli, w tym wielu świątyń. Do dziś używa się go w budowie i okładzinach wielu budynków. Dostawcy kamienia zaczęli eksperymentować z polerowanym granitem aż do 1831 roku. Preferencje dla polerowanego granitu rozpoczęły się w 1851 roku, kiedy gotowy kawałek granitu został wystawiony w Londynie na Wielkiej Wystawie Przemysłu Wszystkich Narodów.

Blaty kuchenne z granitu

Granit to idealny materiał na blaty kuchenne, ponieważ jest najtrwalszym ze wszystkich kamieni. Twardość granitu może konkurować tylko z twardością diamentów. Trwałość i wszechstronność blatów granitowych sprawia, że ​​są ulubieńcami profesjonalnych i domowych szefów kuchni. Granit może wytrzymać ekstremalne ciepło z gorących patelni i służy jako doskonała powierzchnia do obsługi wszystkich materiałów i składników do gotowania. Naturalne piękno granitowych blatów kuchennych dopełni każdą tonację drewna lub styl kuchni.

Blaty granitowe. Dlaczego granit jest tak popularny wśród projektantów wnętrz?

Popularny wybór projektantów od dziesięcioleci, granitowe blaty robocze stały się teraz popularne wśród ludzi. Istnieją dosłownie setki kolorów granitu, od wariacji bieli poprzez brązy, czerwienie, zielenie, błękity i czerń. Najbardziej popularne są odcienie brązu i beżu, ponieważ dobrze komponują się z większością kolorów kuchennych, co pozwala na większą elastyczność w odnawianiu na przestrzeni lat. Ruch z dużych wzorów może szybko przenosić wzrok po powierzchni blatu, podczas gdy małe wzory mają bardziej zrównoważony wygląd. Połączenie koloru i ruchu sprawia, że ​​żadne dwa blaty nie są dokładnie takie same.

Czy blat z granitu można łatwo uszkodzić?

Choć blaty kuchenne z granitu są ulubionym wyborem ze względu na ich piękno i trwałość, nie są one całkowicie odporne na uszkodzenia. Pielęgnacja i konserwacja granitu obejmuje odpowiednie czyszczenie i stosowanie uszczelniaczy, aby zapobiec plamom. Chociaż granit jest dość twardy, można go łatwo kruszyć. Wykwalifikowany profesjonalista może wykonać naprawy, które są prawie niewidoczne.

Blaty kuchenne z granitu mogą kosztować więcej niż inne materiały na blaty. Przez lata zyskały reputację jako dostępnych tylko dla zamożnych. To nieprawda, a właściwy dostawca granitu będzie w stanie dostarczyć blat granitowy w bardzo przystępnej cenie. Większość kosztów leży w transporcie i montażu. Nie zaleca się, aby właściciel domu sam zajął się wniesieniem i obróbką granitu. Pomimo wytrzymałości granitu, ponadwymiarowe płyty muszą być precyzyjnie docięte do blatów i są bardzo delikatne w transporcie. Należy zwrócić szczególną uwagę na wzmocnienie szafek dolnych, a płyta musi być idealnie wypoziomowana. Niewłaściwe ustawienie blatu granitowego może spowodować jego pęknięcie podczas regularnego użytkowania.

TH!NK

Blaty granitowe nadal będą ulubieńcem właścicieli domów, architektów i projektantów wnętrz. Ponadczasowe piękno i trwałość granitu sprawiają, że jest on skarbem dla majsterkowiczów na całe życie.

Blaty granitowe
Kamienie granitowe

Sprawdź także inne nasze artykuły:

Źródło: bezpłatne artykuły publikowane przez gości z ArticlesFactory.com