Klej do sztucznych rzęs

Klej do sztucznych rzęs powinien być bezpieczny i skuteczny. Praca z jakimkolwiek klejem nie należy do najłatwiejszych, tym bardziej, jeśli chodzi o klej do rzęs. Kleje do rzęs powinny być przechowywane w odpowiednich warunkach, a ich nakładanie i rozprowadzanie powinno być bardzo staranne. Przyczepność i bezpieczeństwo to dwa najważniejsze aspekty w kontekście właściwości kleju. Warto zapoznać się z historią tego produktu i podążać za naszymi wytycznymi w kwestii opanowania sztuki nakładania kleju.

Klej do sztucznych rzęs. Główny składnik kleju do rzęs

Zapewne słyszałaś o klejach cyjanoakrylowych, są to kleje typu super glue i kropelka. Tego typu kleje stosuje się do klejenia papieru, tektury, plastiku, drewna, porcelany, włókna szklanego, a nawet metalu. Jest powszechnie stosowany w przemyśle i medycynie. Cyjanoakrylan to także główny składnik kleju do rzęs. Cyjanoakrylan to nic innego, jak żywica akrylowa, której proces utwardzania aktywuje się pod wpływem działania wody. Powstaje wówczas długi mocny łańcuch, który przyczynia się do sklejenia ze sobą dwóch powierzchni.

Klej do sztucznych rzęs. Krótka historia kleju cyjanoakrylowego

Klej cyjanoakrylowy był w 1966 roku używany przez armię amerykańską podczas wojny w Wietnamie. Wykorzystywano go do zamykania ran w celu spowolnienia krwawienia, aż do momentu przewiezienia rannego żołnierza do szpitala.

Do 1988 r. klej nie był zatwierdzony jako klej medyczny. Dziś wiemy, że zapobiega infekcjom, poprawia ostateczny wygląd ran i wykazuje szybsze działanie gojenia niż popularne szwy.

Klej do sztucznych rzęs. Używanie i przechowywanie kleju do przedłużania rzęs

Klej do rzęs w pierwszej kolejności wylej na czystą i płaską powierzchnię. Najszybciej zasychają krawędzie kałuży kleju, więc rzęsy zanurzaj w środku kałuży. Twórz małe kałuże, co jakieś 20-30 minut, to zapewni Ci stałą świeżość kleju.

Klej należy przechowywać w pozycji pionowej w ciemnym i chłodnym miejscu. Po około 7-8 tygodniach zakup nowe opakowanie kleju.

Klej do sztucznych rzęs
Sztuczne rzęsy

Klej do sztucznych rzęs. Reakcja kleju do rzęs w kontakcie z bawełną

Cyjanoakrylan w kontakcie z bawełną wchodzi w egzotermiczną reakcję, wówczas uwalnia się duża ilość ciepła. W najgorszym wypadku może dojść do zapalenia się bawełny i wywołania pożaru, co może skutkować oparzeniami. Kosmetyczka podczas pracy z klejem do rzęs nie powinna korzystać z bawełnianych aplikatorów, typu wacik i kuleczki.

Wykwity i utwardzanie

Wykwit to biały nalot, który może pojawić się na rzęsach, gdy klej ulegnie polimeryzacji pod wpływem działania wilgoci. Jak uniknąć pojawienia się wykwitu na rzęsach? Nakładaj klej w małej ilości i używaj aktywatora, który przyspieszy proces utwardzania się kleju. Takim aktywatorem może być woda w małej ilości. Krople wody powinny być nano wielkości, aby nie doszło do zbyt gwałtownego zasychania kleju, co może wpłynąć na kruchość kleju. W naszym sklepie z klejami zakupisz profesjonalny aktywator do kleju cyjanoakrylowego.

Nasz aktywator przyspiesza możliwość umycia oczu już w ciągu 2-4 godzin, a nie 24.

TH!NK

Powinnaś traktować swoje oczy, ciało z najwyższym szacunkiem i starannością. Używaj tylko innowacyjnych produktów. Znajdziesz je w naszym sklepie online!

Sprawdź także inne nasze artykuły: