Zanieczyszczenie powietrza podczas świąt

Zanieczyszczenie powietrza podczas świąt. Świąteczne pułapki zanieczyszczonego powietrza to wbrew pozorom niemały problem. Jakie zagrożenia pod kątem zanieczyszczenia powietrza mogą pojawić się podczas świąt? Istnieją trzy główne pułapki, o których warto pamiętać podczas okresu świątecznego.

Zanieczyszczenie powietrza podczas świąt. Sztuczne choinki

Sztuczne choinki są bardzo popularne, a ich korzyści są często na wyrost stawiane nad zagrożeniami. Ciekawe, jak często ty zastanawiałeś się nad zakupem sztucznej choinki i jak często myślałeś o jej wadach. A te niewątpliwie występują. Sztuczne choinki są wykonane z PVC, który ma tendencję do tego, by pylić. Lotne substancje organiczne i toksyczne ftalany to najczęstsze pyły, którymi taka choinka zanieczyszcza pomieszczenie, w którym się znajduje. Alternatywą dla choinki z PVC jest choinka z PE.

Zanieczyszczenie powietrza podczas świąt. Świece zapachowe

Okres świąteczny to czas, gdy to częściej niż zwykle zapalamy świece zapachowe. Zapach pierników, igieł jodły, którą miałeś zamiar sprowadzić z Danii, możesz niemalże wyprodukować, zapalając świecę zapachową. Wszystko ok, tylko pamiętaj, aby dobrze wybrać taką świecę. Te złej jakości potrafią wydzielać toksyczne związki. Miej także na uwadze to, jak często będziesz, taką świecę zapalał, im mniej, tym lepiej. Jakość powietrza zależy w dużej mierze od ilości palonych świec, to także miej na uwadze podczas zapachowych rewolucji.

Opary i zapachy kuchenne

Wiadomą rzeczą jest to, że podczas przygotowań do świąt gotuje się znacznie więcej niż zwykle. Korzystanie z kuchenki gazowej powoduje wydobywanie się do pomieszczenia znacznej ilości cząstek CO2. Palone oleje kuchenne są także w stanie pogorszyć powietrze w pomieszczeniu.

Co więc zrobić, aby poprawić jakość powietrza podczas świąt?

Warto, abyś się zastanowił nad zakupem profesjonalnego oczyszczacza powietrza. Takie urządzenie szybko i skutecznie potrafi wybić wszelkie zanieczyszczenia. Jednak jeśli nie bierzesz tego pod uwagę, to warto po prostu często otwierać okno. Niestety obecnie jakość powietrza zimą, a to właśnie wtedy wypadają święta Bożego Narodzenia, jest często bardzo zła. Otwierając okno, gdy za oknem panuje SMOG nie dość, że nie poprawisz jakości powietrza w pomieszczeniu, to jeszcze je pogorszysz. Dlatego uważam, że zakup oczyszczacza powietrza to zdecydowanie lepsza opcja.

Zanieczyszczenie powietrza podczas świąt
Jakość powietrza zwłaszcza zimą jest tragiczna, czas to zmienić!

TH!NK

Jeśli masz zamiar wstawić do pomieszczenia sztuczną choinkę, tylko dlatego, że boisz się opadających igieł żywej choinki, to pomyśl także o pyleniu. Żywa choinka nie pyli toksycznymi ftalanami. Korzyści z zakupu żywej choinki zdecydowanie przewyższają wszelkie niedogodności.

Sprawdź także inne nasze artykuły: