Wymiary materacy

Wymiary materacy. Szukając materaca, należy wziąć pod uwagę wiele czynników, w tym twardość, wygodę, konstrukcję i cenę. Jednak wybór rozmiaru materaca jest jedną z najważniejszych decyzji, jakie muszą podjąć kupujący.

Bardzo ważne jest, aby wybrać odpowiedni rozmiar materaca, aby osoby miały odpowiednią przestrzeń do spania zarówno dla partnera (jeśli go mają), jak i dla siebie. Ponadto bardzo ważne jest zapewnienie odpowiedniej przestrzeni w sypialni, aby można było po niej spacerować, spędzać wolny czas i odpoczywać.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak wybrać idealny rozmiar materaca. Porównamy różne konwencjonalne rozmiary materacy i rozmiarów łóżek.

Wymiary materacy. Rozmiar materaca

Chociaż dostępnych jest kilka materacy w specjalnych rozmiarach, skupmy się na sześciu typowych rozmiarach materacy:

  • Wymiary podwójnego materaca: szerokość: 75 cali; długość: 38 cali
  • Pełne 54 cale 75 cali, Twin XL 38 cali 80 cali i
  • Król 76 cali 80 cali i królowa 60 cali
  • California King ma 84 cale wzrostu.

Kupując materac osobiście lub online, natkniesz się na te wymiary. Rozmiary materacy są na ogół jednolite, chociaż może wystąpić kilka drobnych odchyleń o cal lub dwa. Należy pamiętać, że rozmiary i nazwy materacy w innych krajach mogą różnić się od tych w USA.

Wymiary podwójnego materaca

Najmniejszy dostępny rozmiar materaca nazywa się materacem podwójnym i ma wymiary 38 na 75 cali. Dla dzieci lub osób niższego wzrostu, lub mających małe sypialnie idealne są podwójne materace.

Podwójne materace nie są zalecane dla par, które dzielą łóżko.

Wymiary materacy. Rozmiar i wymiary materaca dla Twin XL

Materace dla bliźniaczych XL mają wymiary 38 „x 80”. Łóżka te są idealne dla młodzieży, która jest wyższa lub dla dorosłych, którzy mają ograniczenia przestrzenne dotyczące szerokości, ale nie długości sypialni, ponieważ podwójne materace XL są o 5 cali dłuższe niż podwójne, ale mają taką samą szerokość.

Jest to również bardzo popularny rozmiar, który występuje w większości akademików.

Wymiary materacy. Wymiary pełnowymiarowego materaca

Pełnowymiarowe materace mają wymiary 54 na 75 cali. Pełnowymiarowy materac jest o 16 cali szerszy niż materac podwójny, chociaż oba mają tę samą długość. Pełny materac może być najlepszą opcją dla par o niższym wzroście lub dla osoby śpiącej samotnie, która potrzebuje trochę dodatkowej przestrzeni.

Wymiary materaca typu Queen Size

Rozmiar materaca typu queen to 60 × 80. Materace pełnowymiarowe są krótsze i węższe niż materace typu queen-size. Materac typu queen-size jest idealny dla osoby samotnej, która może go zmieścić w swojej sypialni i naprawdę docenia dodatkową przestrzeń. Jego rozmiar sprawia, że ​​jest odpowiedni dla większości par.

Tylko wtedy, gdy twoja sypialnia może pomieścić coś większego lub jeśli naprawdę potrzebujesz dodatkowej przestrzeni do spania, powinieneś zmienić materac na większy.

Wymiary materaca typu king-size

Materace King mają wymiary 76 na 80 cali. Materace typu king-size są o 16 cali szersze niż materace typu queen-size, ale mają taką samą długość. Król może świetnie sprawdzić się w przypadku par, które absolutnie potrzebują dodatkowego pokoju do spania, ale z pewnością jest za duży dla jednej osoby. Sprawdź fantastyczny wybór spośród naszych najlepszych materacy typu king-size.

Wymiary kalifornijskiego materaca typu king-size

Materace w rozmiarze California King mają wymiary 72 na 84 cale. Materac typu king-size California jest o 4 cale dłuższy, ale o 4 cale węższy niż zwykły materac typu king-size.

Wiele osób nie może się zdecydować, czy wybrać materac typu king czy kalifornijskiego. Pamiętaj, że materace typu king-size California są dłuższe niż materace typu king-size, które są szersze. Materace California King są odpowiednie dla osób wyższych, a materace King Size są dobre dla par, które preferują więcej miejsca. Należy również wziąć pod uwagę wielkość sypialni.

Co wyróżnia materac King od materaca California King?

W porównaniu do zwykłego materaca typu king-size, materac California typu king-size jest dłuższy i węższy. Materac typu king ma wymiary 76′′′ × 80′′, a kalifornijski – 72′′x84′′′.

Porównanie materacy według rozmiaru

Często sprowadza się to do wyboru tylko dwóch rozmiarów materaca. Czy wyższa osoba będzie mogła wygodnie spać na materacu typu Queen, czy też będzie musiała wydać więcej pieniędzy na materac typu King? Czy mniejsza para będzie musiała zapłacić dodatkowo za materac typu queen-size, czy też zmieści się na pełnym materacu?

Aby uprościć życie wszystkim konsumentom, porównajmy niektóre z tych rozmiarów materacy!

Twin vs. Twin XL: Ponieważ materac Twin będzie mniejszy niż materac Twin XL, powinien lepiej pasować na mniejsze dzieci. Na materacu Twin XL większe dzieci, nastolatki, a nawet niektórzy mniejsi dorośli powinni mieć wystarczająco dużo miejsca.
Mniejsi ludzie, którzy śpią samotnie, powinni zaoszczędzić trochę pieniędzy, wybierając materac Twin XL zamiast materaca Full. Dodatkowo lepiej pasuje do małych sypialni. W przypadku osób dorosłych średniej wielkości i niektórych mniejszych par preferowany będzie pełny materac.
Pełny kontra podwójny: pełny materac i podwójny materac mają identyczny rozmiar! Materac o wymiarach 54 „x 74” jest często określany przez oba te wyrażenia.

Pełny kontra królowa: dla osób dorosłych średniej wielkości, które śpią samotnie, dobrym rozwiązaniem powinien być pełny materac. Materac Queen będzie lepszy dla większych osób i niektórych par.
Król kontra królowa: Z dwóch materacy królowa będzie bardziej odpowiednia dla osób samotnych, mniejszych par i osób z mniejszymi sypialniami. W przypadku większych par i osób z większymi sypialniami preferowaną opcją będzie łóżko typu king-size.
Kalifornijski król kontra król — materac typu king-size jest bardziej przestronny niż kalifornijski król, co czyni go lepszym wyborem dla par, które chcą mieć więcej miejsca do rozłożenia, oraz dla osób z większymi sypialniami. Wysokie pary i osoby z długimi, ale wąskimi sypialniami mogą chcieć pomyśleć o zakupie California King.

Wymiary materacy

Szukasz poradników, które bardziej szczegółowo porównują rozmiary materacy? Poniżej znajdują się niektóre z naszych najnowszych zasobów.

Wymiary materacy. Przewodniki dotyczące dodatkowych porównań rozmiarów materacy

Nietypowe wymiary materaca

Chociaż omówiliśmy już najbardziej typowe rozmiary materacy, chcieliśmy również wyróżnić kilka innych rozmiarów, które można zobaczyć podczas wyszukiwania materacy. Split King i Split California King to dwie najpopularniejsze opcje z poniższej listy.

Rozmiar, szerokość i długość materaca

54 cale na 80 cali w pełnym rozmiarze XL

60 cali dla krótkiej królowej; 75 cali

Królowa olimpijska 66 cali x 80 cali

60 cali na 84 cale California Queen

Eastern King 30 cali na 80 cali firmy Split Queen

Wyoming King, 76 cali na 80 caliTexas King ma 84 cale wzrostu.78 cali i 98 cali

Podzielony król (dostępny w dwóch częściach)
80 cali i 39 cali

California King (jest w dwóch częściach)

Król Alaski, 36 cali na 84 cale. Wymiary: 108 cali

Najlepszy rozmiar materaca dla mnie to…

Ludzie powinni przeprowadzić rozeznanie, aby upewnić się, że wybierają odpowiedni rozmiar materaca przed wyciągnięciem karty kredytowej i sfinalizowaniem zamówienia. Wybierając materac i umieszczając go w sypialni, kupujący powinni wziąć pod uwagę następujące wskazówki.

Rozmiar sypialni

Przed zakupem materaca kluczowe jest zrozumienie dostępnej powierzchni. Optymalny rozmiar materaca można dobrać, mierząc dokładne wymiary sypialni. Jeśli ktoś wynajmuje mieszkanie, może również zapytać o dokładną wielkość swojego pokoju w biurze wynajmu.

TH!NK

Nie ma uniwersalnych materacy, każdy powinien dobierać materac pod siebie. Warto zastanowić się nad zakupem materaca hipoalergicznego, zwłaszcza gdy na materacu ma spać dziecko.

Sprawdź także inne nasze artykuły: