Czyszczenie kostki brukowej. Jak prawidłowo czyścić kostkę brukową?

Czyszczenie kostki brukowej. Jak prawidłowo czyścić kostkę brukową? Praktycznie każdą przestrzeń zewnętrzną można uczynić piękniejszą i bardziej wartościową za pomocą kostki brukowej. Kostka brukowa jest równie trwała, co atrakcyjna i może być używana do wszystkiego, od ścieżek, dróg i patio po powierzchnie przy basenie i rodzinne przestrzenie ogrodowe.

Fakt, że kostka brukowa jest z natury atrakcyjna i wymaga niewielkiej konserwacji, nie gwarantuje, że pozostanie taka na zawsze. Upewnij się, że poświęcasz swojej kostce odpowiednią uwagę i przeprowadzaj półregularne dokładne czyszczenie. Jest to kluczowe, jeśli chcesz mieć pewność, że pięknie wykonane kamienie nadal będą miały urzekający wygląd. Do wykonania zadania potrzebujesz tylko miotły z półmiękkim włosiem oraz odrobiny nietoksycznego środka czyszczącego i odtłuszczającego Betolix-Bio.

Czyszczenie kostki brukowej. Jak prawidłowo czyścić kostkę brukową? Czyszczenie kostki brukowej po przygotowaniu

Aby ułatwić sobie czyszczenie kostki brukowej, możesz zacząć od usunięcia mebli i roślin doniczkowych. Następnie spryskaj wodą daną powierzchnię, ale nie używaj myjki wysokociśnieniowej. Pamiętaj, że nie musisz całkowicie zalewać kostki brukowej wodą. Po prostu upewnij się, że cały kurz i brud, który się na niej gromadzi, został usunięty.

Czyszczenie kostki brukowej. Jak prawidłowo czyścić kostkę brukową? Trzy najlepsze praktyki w zakresie konserwacji kostki brukowej

Usuń chwasty

Być może już wiesz o tym jako właściciel domu, ale nie ma powierzchni całkowicie wolnej od chwastów (chyba że ułożyłeś kostkę brukową na betonie lub suchym jastrychu). W rezultacie chwasty będą rosły bez względu na to, gdzie ułożysz naturalną kostkę brukową. Dlatego okresowe pielenie kostki brukowej jest najlepszą strategią kontrolowania chwastów rosnących w szczelinach i wokół nich.

Zachowaj ostrożność podczas szarpania roślin podczas pielenia wokół kostki brukowej. Niektóre chwasty mogły zapuścić korzenie w spoinach kamieni. Większość z nich można łatwo wyciągnąć z powierzchni.

Usunięcie chwastów może spowodować wyjście piasku z fundamentu na powierzchnię; musisz natychmiast przywrócić ten piasek.

Tak długo, jak możesz po odchwaszczaniu obszaru, trzymaj go z dala od chwastów. Wzrost chwastów jest zwykle ograniczany przez duże natężenie ruchu. Z drugiej strony, w przypadku obszarów o mniejszym natężeniu ruchu, zalecamy rutynowe szczotkowanie obszaru dobrą szczotką do użytku na zewnątrz. Chwasty są eliminowane dzięki tej technice profilaktycznej, zanim zdążą się w pełni rozwinąć.

Wreszcie, czasami może być konieczna interwencja chemiczna, aby region był wolny od chwastów. Obecnie dostępnych jest kilka przyjaznych dla środowiska środków chwastobójczych. W tym przypadku radzimy wybrać środki przeciw chwastom, które są specjalnie zaprojektowane do zwalczania chwastów rosnących między kostkami brukowymi, zamiast kupować jakikolwiek ogólny produkt przeciw chwastom. Płyny tylko do chwastów nie wyrządzą krzywdy Twojej kostce brukowej.

Jak prawidłowo czyścić kostkę brukową?

Czyszczenie kostki brukowej. Jak prawidłowo czyścić kostkę brukową? Utrzymuj porządek

Po usunięciu chwastów z kostki brukowej najskuteczniejszym środkiem czyszczącym jest mydło i ciepła woda. Idealne mydło do tego procesu jest już w Twojej kuchni. Detergent do zmywania naczyń. Nie wszystkie detergenty do mycia naczyń powinny być stosowane do kostki brukowej z kamienia naturalnego, dlatego przed użyciem produktu należy uważnie przeczytać etykietę. Spójrz, czy aby przypadkiem etykieta produktu nie ostrzega przed używaniem go na marmurze lub wapieniu.

Aby rozpocząć, będziesz potrzebować wiadra i twardej szczotki zewnętrznej. Możesz użyć tej samej szczotki, której użyłeś do usunięcia chwastów, o ile ma twarde, szorstkie i grube włosie. Wylej mieszaninę mydła na powierzchnię chodnika po połączeniu mydła i wody, a następnie wyszoruj do woli. Po całkowitym oczyszczeniu obszaru spłucz luźny brud czystą wodą. Powtarzaj tę procedurę, aż będziesz pewien, że cały luźny brud został usunięty.

Słowo ostrzeżenia: użycie węża może wydawać się preferowaną (a nawet rozsądną) opcją usuwania luźnego brudu. Pamiętaj tylko, że będziesz musiał powtórzyć tę procedurę wiele razy i że ciśnienie z węża może być zbyt duże dla połączeń w kostkach brukowych. W rezultacie podczas spłukiwania brudu należy zachować szczególną ostrożność, aby nie usunąć lub poluzować połączeń.

Wreszcie, podczas mycia kostki brukowej wodą z mydłem upewnij się, że nie pozostały żadne pozostałości; w przeciwnym razie przy następnym deszczu wszyscy będą narażeni na poślizgnięcie się i upadek na bardzo mydlanej powierzchni.

Zakup myjki ciśnieniowej daje możliwość ręcznego mycia kostki brukowej. Jeśli planujesz często czyścić swoją kostkę brukową, to obecnie myjki stały się bardziej przystępne cenowo i mogą być rozsądnym zakupem. Chociaż myjki ciśnieniowe doskonale usuwają brud i pleśń, należy pamiętać, że używają one wysokiego ciśnienia. W rezultacie uważaj, aby nie zbliżać się zbyt blisko ziemi, ponieważ może to mieć odwrotny skutek i długoterminową szkodę dla twojej kostki.

Uszczelnianie powierzchni

Teraz gdy chwasty zniknęły, a powierzchnia jest czysta, przyszedł czas, aby to zaimpregnować! Impregnacja kostki brukowej nie zapobiegnie ponownemu jej zabrudzeniu, ale nada jej wspaniały połysk i przywróci nowy wygląd. Kolejną zaletą impregnacji kostki brukowej z kamienia naturalnego jest to, że impregnat chroni kamień przed wyciekami i plamami. Przedłuża w ten sposób żywotność nawierzchni i gwarantuje, że fugi pozostaną na swoim miejscu.

Zainwestuj w swoją kostkę brukową z betolix.pl. Płyny marki BETOLIX to innowacyjne preparaty do czyszczenia powierzchni betonowych. Warto je wziąć pod uwagę przy zakupie środka czyszczącego do kostki brukowej.

Masz to!

Stosując te 3 proste kroki, Twoja kostka brukowa zachowa swój wygląd i jakość oraz przetrwa próbę czasu.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące najlepszych produktów lub metod czyszczenia kostki brukowej z kamienia naturalnego skontaktuj się z betolix.pl.

Uwielbiamy te rzeczy i chcielibyśmy pomóc Ci dokonać właściwego wyboru dla Twojego projektu domowego.

TH!NK

Warto czyścić kostkę brukową płynami biodegradowalnymi, które nie będą zagrażały Twoim roślinom.

Sprawdź także inne nasze artykuły: