Czyszczenie pieca – pomocne domowe sposoby

Czyszczenie pieca innowacyjnymi środkami marki Think ECO…. czy domowe środki czyszczące? Istnieje nie tylko wiele środków do czyszczenia kuchni, ale także wiele domowych środków, które pomagają wyczyścić własny piec. Ten artykuł wyjaśnia szczegółowo, co jest wypróbowane i przetestowane oraz co jest pomocne.

Jakie artykuły gospodarstwa domowego nadają się do czyszczenia pieca?
Proszek do pieczenia, ocet, sól, cytryna, pianka do golenia i soda są idealne do czyszczenia pieca za pomocą domowych środków. Środki te czyszczą powierzchnie i zwalczają brud, tłuszcz i osady.

Czyszczenie pieca. Przegląd najważniejszych domowych środków zaradczych.

Odkąd istnieją piece, ludzie starali się posprzątać dom tak prosto i dokładnie, jak to tylko możliwe. Prawie wszystkie te środki czystości pochodzą prosto z kuchni:

  • Soda oczyszczona
  • Ocet
  • Sól
  • Cytryna
  • Krem do golenia
  • Soda

Czyszczenie pieca. Soda oczyszczona

Soda oczyszczona jest bardzo skutecznym środkiem czyszczącym w połączeniu z wodą. Najlepiej wymieszać jedną paczkę sody oczyszczonej z trzema łyżkami wody i pozostawić pastę na około 20 do 30 minut. Z jego pomocą łatwo usuniesz nawet uporczywe zabrudzenia lub osady.

Czyszczenie pieca. Ocet

Ocet to bardzo skuteczny środek czyszczący do usuwania tłustych zabrudzeń. Najlepiej używać esencji octowej, ponieważ jest bardziej skoncentrowana niż zwykły ocet, a przez to skuteczniejsza. Otwarta miska z octem pomaga również szybko usunąć nieprzyjemne zapachy. Zapach jedzenia szybko się ulatnia.

Czyszczenie pieca. Sól

Sól to dobry sposób na usunięcie osadów i przypalonego tłuszczu w piekarniku. Wystarczy posypać i rozgrzać piekarnik do około 50°C (nie więcej!). Z reguły inkrustacje można po prostu zetrzeć.

Czyszczenie pieca. Kwas cytrynowy

Jako kwas, cytryna jest przede wszystkim środkiem do usuwania tłuszczu, podobnie jak ocet. Cytryna jest również dobrym wyborem do czyszczenia płyty ceramicznej i usuwania tłustego filmu na jej powierzchni. Aby to osiągnąć, należy przekroić cytrynę na pół i ostrożnie przetrzeć płytę ceramiczną. Po wykonaniu tej czynności spłucz czystą wodą.

Czyszczenie pieca. Pianka do golenia

Pianka do golenia w sprayu do piekarnika ma podobne działanie jak pianka do golenia. Po około 20 do 30 minutach zmiękcza osady i przypalenia i daje się łatwo usunąć. Pianka do golenia jest bardzo skuteczna.

Soda

Soda (wodorowęglan sodu) to wypróbowany i prawdziwy uniwersalny środek gospodarstwa domowego, który może być również stosowany jako dezodorant, detergent do prania, szampon do włosów i eliminator zapachów. Kalcynowana soda jest również bardzo skuteczna jako środek czyszczący, szczególnie z ciepłą wodą. Można użyć sody oczyszczonej lub zwykłej sody drogeryjnej.

Czyszczenie pieca
Innowacyjne środki czyszczące

TH!NK

Rozpuszczone w wodzie tabletki z detergentem skutecznie usuwają również uporczywe zabrudzenia, zwłaszcza na płycie ceramicznej. Należy zachować ostrożność podczas używania silnie ściernych środków czyszczących, ponieważ mogą one zmatowić błyszczące powierzchnie i pozostawić widoczne zarysowania, zwłaszcza na płytach ceramicznych. Jednak skrobak może być również często używany bardzo skutecznie do usuwania osadów w piekarniku.

Sprawdź także inne nasze artykuły: