Akcesoria do płyt kartonowo-gipsowych

Akcesoria do płyt kartonowo-gipsowych

Akcesoria do płyt kartonowo-gipsowych. Oprócz podstawowych materiałów, takich jak płyty gipsowo-kartonowe i profile do słupków metalowych, istnieje wiele innych akcesoriów, które sprawiają, że konstrukcja płyt kartonowo-gipsowych jest piękniejsza, stabilniejsza i bezpieczniejsza. W tym miejscu należy pokrótce wspomnieć o najważniejszych akcesoriach.

Akcesoria do płyt kartonowo-gipsowych. Paski wzmacniające

Służą do uzyskania gładkich i czystych połączeń. Paski wzmacniające mogą być wykonane z taśmy z włókna szklanego lub jako proste paski papieru. Są całkowicie osadzone w prawie wypełnionej spoinie i całkowicie wypełnione. Zapobiega to pęknięciom i uderzeniom.

Akcesoria do płyt kartonowo-gipsowych. Listwy ochronne narożników

Szczególnie konstrukcje narożne ze ścianami wolnostojącymi są bardzo wrażliwe – tutaj panele zderzają się z krawędzią i jako takie muszą być łączone. Obszary te zawsze pozostają wrażliwe nawet przy gotowej ścianie, dlatego można je wyposażyć w narożne listwy ochronne, które chronią masę szpachlową przed wyrwaniem i kruszeniem.

Akcesoria do płyt kartonowo-gipsowych. Listwy izolacyjne do profili UW

Akcesoria profesjonalnego majsterkowicza 🙂

Te paski są przyklejone, aby zapobiec przenoszeniu dźwięku na granicy między ścianą a podłogą. W rzeczywistości powinny być używane domyślnie w profilach UW.

Akcesoria do płyt kartonowo-gipsowych. Płynna folia uszczelniająca

Płynną folię uszczelniającą można malować jak zwykły podkład. Po stwardnieniu tworzy jednorodną, ​​mocną i całkowicie nieprzepuszczalną dla wody warstwę, która chroni znajdujące się za nią panele przed działaniem wilgoci. Niezastąpiony w miejscach narażonych na rozbryzgi wody.

Impregnowana masa szpachlowa

Przeznaczony również do konstrukcji w wilgotnych pomieszczeniach. Zapobiega przedostawaniu się wody do spoin. Należy go również stosować z impregnowanymi, „zielonymi” płytami gipsowo-kartonowymi.

Rękawy uszczelniające i taśmy uszczelniające

Do uszczelniania wszystkich otworów wylotowych rur, kabli itp. W pomieszczeniach wilgotnych mankiety i taśmy uszczelniające należy całkowicie zatopić w świeżo pomalowanej płynnej folii uszczelniającej i ponownie pomalować.

Kołek obrotowy

Akcesoria do płyt kartonowo-gipsowych
Narzędzia przydatne do montażu płyt kartonowo-gipsowych

Służą do lepszego mocowania łączników pomiędzy profilami UW i CW przy budowie ścian.

Taśma łącząca do ściany

Taśma ułatwia wypełnienie połączeń ścian sufitami podwieszanymi.