Te narzędzia do suchej zabudowy są potrzebne!

Narzędzia do suchej zabudowy.

Narzędzia do suchej zabudowy. Bez względu na to, jak utalentowany jest rzemieślnik – przy niewłaściwym narzędziu rezultat pracy zwykle pozostawia coś do życzenia – lub ukończenie kosztuje dwukrotnie i potrójnie wysiłek iw pewnym momencie po prostu przestaje być zabawą. Profesjonalne narzędzia sprawiają, że praca jest szybsza, łatwiejsza i wygodniejsza, a jej efekt dokładniejszy.

W projektach z płyt kartonowo-gipsowych i tak nie jest to zbyt wiele, ale zdecydowanie powinno być w dobrym stanie. Poniższa lista zawiera krótki przegląd potrzeb.

Narzędzia do suchej zabudowy. Do planowania i pomiarów potrzebujesz…

Te narzędzia do suchej zabudowy są potrzebne!
Linijka, ołówek, gumka i temperówka

Papier, linijka i jak najdłuższa taśma miernicza powinny znaleźć się w każdym domu. Kalkulator wykonuje dobrą robotę, zwłaszcza jeśli chcesz narysować reguły. Listę zakupów należy również wyraźnie zanotować na oddzielnej kartce papieru.

Narzędzia do suchej zabudowy. Podczas montażu konstrukcji lub konstrukcji stoiska

Jak najdłużej poziomica, ołów stolarski i taśma miernicza są potrzebne do określenia i zaznaczenia przebiegu ściany działowej lub podkonstrukcji stropu. Wymagany jest również mocny wkrętak akumulatorowy, wiertarka lub klucz udarowy o odpowiednim rozmiarze wiertła, a czasami druga para rąk podczas instalowania wsporników sufitowych – chyba że pracujesz z wieszakami bezpośrednimi.

Na wszelki wypadek powinien być również dostępny mały młotek. Jeśli profile UW mają być mocowane do podłogi za pomocą kleju zamiast wkrętów, w silikonowej strzykawce wymagany jest również silikon. Trochę taśmy klejącej do zamocowania profilu nadproża w razie potrzeby i ostry nóż (obcinak) do odcięcia taśmy klejącej.

Podczas montażu płyty gk

Przede wszystkim potrzebujesz ostrego noża pudełkowego z wystarczającą ilością zapasowych ostrzy, metalowego paska do zaznaczenia złamanej krawędzi, jeśli lubisz z nim pracować, potrzebujesz również cienkiego ogona, nasadki do otwornicy do wiertarki lub wyrzynarki – nasadka do otwornicy działa najwyraźniej najszybciej . Powinna być również dostępna strugarka do krawędzi, która nadaje się również do fazowania paneli. Do łamania płyt GK. Gdzieś w pobliżu powinien być również stół z dokładnie prostą, stabilną krawędzią. Taśma miernicza i poziomnica, których można również użyć do znakowania przed cięciem, powinny być zawsze pod ręką. Mała torba na ramię na garść śrub sprawdza się dobrze podczas mocowania płytek. W razie potrzeby zapewnij elektronarzędzia do układania kabli.

Do fugowania i wykańczania

Tutaj do mieszania masy szpachlowej, tynku lub farby potrzebne są szpatułki, silikonowe strzykawki, drobny papier ścierny lub szlifierka oscylacyjna oraz, jeśli to konieczne, wiadra, wanienki i gumowe kubki. Mikser nie jest zły, do tynkowania nadal potrzebujesz małej pacy, najlepiej kielni weneckiej lub wałka z owczej skóry i tacki ociekowej do tynku rolkowego, oba mogą być następnie użyte do malowania. Grunt do ścian najlepiej jest nakładać pędzlem.