Płyty gipsowo-kartonowe bezpośrednio na murze zamiast tynku.

Płyty gipsowo-kartonowe bezpośrednio na murze

Płyty gipsowo-kartonowe bezpośrednio na murze. Płyty gipsowo-kartonowe są idealne do szybkiej, czystej i niedrogiej konstrukcji. Optymalny wynik przy tego rodzaju płyt można osiągnąć stosując materiały izolacyjne. Poprawiają izolację akustyczną i zwiększają izolację termiczną. Płytę gipsowo-kartonową przykleja się również bezpośrednio do muru bez podkonstrukcji. Oznacza to, że ściana nie musi być otynkowana.

Materiał

  • Płyta gipsowa
  • Krawaty do mocowania
  • Podsadzkarz

Przygotowanie ściany

Płyty gipsowo-kartonowe bezpośrednio na murze
Płyty gipsowo-kartonowe bezpośrednio na murze

Aby ściana nie musiała być otynkowana, klejona jest płyta gipsowo-kartonowa. Jednak stabilne podłoże musi zostać wstępnie przygotowane. Ale to brzmi gorzej niż w rzeczywistości. W każdym przypadku musi być suchy i wolny od kurzu. Przewody elektryczne należy ułożyć przed położeniem płyty gk. Skrzynki rozdzielcze powinny wystawać na 2 cm.

Płyty gipsowo-kartonowe bezpośrednio na murze. Spoiwo załącznika

Opaska mocująca jest przygotowywana zgodnie z instrukcją użytkowania. Ponieważ dołączany segregator szybko się podnosi, nie należy go zbyt mocno dotykać, aby pozostał użyteczny. Lepiszcze nie może być zbyt rzadkie. Właściwa konsystencja jest elastyczna. Tylne strony płyty gk otrzymuj kawałek spoiwa mocującego w regularnych odstępach 30-35 cm. Do pracy używana jest kielnia. Nie wolno przekraczać odległości 5 cm od krawędzi płyty. Szczególnie przy obróbce małych elementów płyt gk należy zwrócić uwagę na ich przesunięcie. Płyta gipsowo-kartonowa jest dociskana lub uderzana prostą krawędzią i gumowym młotkiem. Ważne jest, aby upewnić się, że płyta gipsowo-kartonowa jest pionowa. Można to łatwo określić za pomocą poziomicy. Podczas klejenia należy zachować odstępy od sufitu i podłogiIdealne wymiary to 10 mm od podłogi i 5 mm od sufitu.

Płyty gipsowo-kartonowe bezpośrednio na murze. Wypełnienie

Użyj masy wypełniającej. Po stwardnieniu spoiwa mocującego nakłada się wypełniacz. Spoiny wypełnia się szpatułką. Nadmiar szpachlówki można usunąć po krótkim dokręceniu. Aby móc bezproblemowo tapetować lub malować, zadziory ze szpatułki należy zeszlifować.

PORADY I WSKAZÓWKI

Płyty gk są zagruntowane przed przyklejeniem. Każdy panel należy zmierzyć przed cięciem. W przypadku stosowania na ścianach zewnętrznych konieczna jest laminowana paroizolacja.