Jak przeciąć kołki, które są zbyt długie?

Jak przeciąć kołki? Kotwa nie zawsze całkowicie pasuje do wywierconego otworu. Nie musisz wtedy koniecznie kupować krótszych kołków ani używać innych metod mocowania. Możesz również odciąć kołek. Podsumowaliśmy dla Ciebie, co należy wziąć pod uwagę podczas cięcia kołków.

Jak przeciąć kołki? Co zrobić, jeśli otwór na kołki jest za krótki?

Nie zawsze można wywiercić otwór wystarczająco głęboko w ścianie lub suficie. Ale wtedy kołek jest zwykle o wiele za długi. Masz teraz różne opcje:

  • Używasz krótszych kołków
  • ewentualnie użyj kołków rozporowych lub wtryskowych
  • Odetnij kołek, który jest za długi

Jak przeciąć kołki? Odcięcie wspornika jest możliwe w ograniczonym zakresie

Odcięcie kołka w zasadzie działa. Jednak z pewnością może to ograniczyć nośność kotwy. Dlatego należy rozważyć odcięcie kołka tylko wtedy, gdy później nie będzie on zbyt mocno obciążony. Ponadto nie można dowolnie wycinać kołka. Kołki należy skrócić maksymalnie o 25 procent.

Ponadto należy również rozróżnić w zależności od rodzaju technicznego zastosowanej kotwy. Zasadniczo można wycinać kołki rozporowe (wykonane z metalu), a także kołki uniwersalne lub kołki rozporowe z tworzywa sztucznego. Najczęściej używanymi kołkami są kołki rozporowe.

Jak przeciąć kołki? Odcięcie plastikowych kołków

Jak odciąć kołki?
Plastikowe kołki rozporowe

Włożyć kołek do wywierconego otworu. Teraz możesz odciąć wystającą część nożem uniwersalnym (nóż obcinający lub nóż Stanley). Możesz również oznaczyć kołek, a następnie skrócić go drobną wyrzynarką.

Odcięcie metalowych kołków

W przypadku metalowych kołków jest to nieco bardziej złożone. Tutaj najlepiej użyć dobrej piły do ​​metalu. Dlatego należy zaznaczyć długość kołka, który ma zostać skrócony, a następnie dobrze wyciąć kołek zaciśnięty poza wywierconym otworem.

Skrócenie różnych kołków (zgodnie z projektem technicznym)

Możesz nawet skrócić kołki rozporowe. Włożyć kołek rozporowy całkowicie do wywierconego otworu. W zależności od wersji skrzydełka rozporowe należy rozłożyć specjalnymi szczypcami do kołków. Upewnij się, że kołek jest teraz mocno osadzony. Teraz możesz po prostu odciąć taki kołek.

PORADY I WSKAZÓWKI

Samo odcięcie kołka nie zawsze jest wystarczające. Następnie możesz również zabezpieczyć kołek. Otwór można wypełnić cementem piorunochronnym, cementem na bazie żywicy syntetycznej lub innym silnie utwardzalnym materiałem i włożyć skrócony kołek. Po utwardzeniu można użyć kołka. Te i inne pomysły można znaleźć w poradniku „ Kołki w starych budynkach ”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *