Jak zdjąć drzwi balkonowe z zawiasów?

Jak zdjąć drzwi balkonowe z zawiasów?

Jak zdjąć drzwi balkonowe z zawiasów?. Chcąc odpiąć drzwi balkonowe należy najpierw sprawdzić, jaki to rodzaj okucia. Większość prostych drzwi balkonowych wyposażonych w okucie rozwierno-uchylne można zawiesić tak jak porównywalne okna. Zdejmuj jednak skrzydło okienne tylko wtedy, gdy wiesz, jak je zawiesić, chyba że chcesz całkowicie zdjąć drzwi balkonowe.

1. Przygotuj narzędzia

Jak zdjąć drzwi balkonowe z zawiasów?
Narzędzia przydatne przy demontażu drzwi balkonowych

Sprawdź górną część ościeżnicy, aby zobaczyć, jakich narzędzi potrzebujesz. Niektóre systemy wymagają tylko klucza imbusowego, podczas gdy inne wymagają szczypiec z wąskimi końcówkami lub nawet małego młotka oprócz odpowiedniego śrubokręta. Wszystkie te narzędzia przechowuj w łatwo dostępnym miejscu.

2. Odczep system u góry

Najpierw należy zwolnić zawias uchylno-uchylny. Przechowuj wszystkie śruby i połączenia w bezpiecznym miejscu. Jeśli części nie można przenieść, będziesz potrzebować trochę WD40 z butelki z rozpylaczem. Trzeba pozwolić temu olejowi pracować przez krótki czas, wtedy można poluzować śruby bez rujnowania łba śruby.

3. Otwórz boczne zawiasy

Najpierw należy otworzyć górny zawias. Poszczególne systemy mają wbudowane różne zabezpieczenia, aby zawias nie rozpadł się samoczynnie. Przyjrzyj się dokładnie zawiasowi i zobacz, czy jest tam zawleczka lub połączenie śrubowe. Konieczne może być po prostu wyciągnięcie długiej szpilki w górę lub w dół z zawiasu.

Po zdemontowaniu zawiasu u góry, możesz wykonać tę samą procedurę na dolnym zawiasie i po prostu odciągnąć panel drzwi.

PORADY I WSKAZÓWKI

Nigdy nie wykonuj tej pracy sam. Zawsze może się zdarzyć, że coś wyślizgnie się z ręki lub drzwi są cięższe niż oczekiwano. Tam druga para rąk jest bezpieczniejsza.