Uszkodzone drzwi balkonowe – co należy zrobić?

Uszkodzone drzwi balkonowe.

Uszkodzone drzwi balkonowe. Drzwi balkonowe mogą pękać na różnych elementach. Jeśli część okucia jest odczepiona lub nawet zerwana, często trzeba wymienić całe drzwi, ponieważ okucia często po latach nie są już dostępne. Pokażemy Ci tutaj, co należy zrobić z jakim uszkodzeniem drzwi balkonowych.

Uszkodzone drzwi balkonowe. Duże obciążenia prowadzą do zużycia

Ze względu na podwójną funkcję obrotu i uchylania w połączeniu ze stosunkowo dużą jak na okno wagą okucia muszą dużo wytrzymać. Przez długi czas drzwi balkonowe były niczym innym jak oknem sięgającym od podłogi do sufitu i kiedyś budowane były z tych samych zawiasów i okuć.

Z czasem może się zdarzyć, że drzwi balkonowe będą początkowo trudno otwierać lub zamykać. Jeśli następnie nie będzie regularnie regulowany i konserwowany, wkrótce pęknie lub poluzuje się.

Uszkodzone drzwi balkonowe. Zidentyfikuj problem

Pierwsze pytanie, które pojawia się przy uszkodzonych drzwiach balkonowych, to wiek drzwi. Jeśli taki system istnieje od ponad dziesięciu lat, zwykle trudno będzie znaleźć odpowiednie okucia i zawiasy. Drzwi, które mają ponad dwadzieścia lat, nie powinny być już naprawiane, bo to także problem energetyczny.

Jeśli okucia już nie istnieją, stolarze w starym stylu często proponują wyposażenie drzwi w nowe okucia. Zapytaj o koszt z góry, ponieważ rzadko jest to tego warte.

Pytanie, aby rozwiązać problem

Uszkodzone drzwi balkonowe.
Drzwi balkonowe
  • Wiek drzwi?
  • Stan techniki?
  • Który zawias lub okucie jest przyczyną usterki?
  • Zawias złamany lub odhaczony?
  • Wciąż się zaparowuje?

PORADY I WSKAZÓWKI

Niestety rzadko można wymienić tylko skrzydło drzwi, ale często nawet trzeba zdjąć ościeżnicę, aby uzyskać funkcjonalne drzwi. Jedyną pociechą jest to, że przy zupełnie nowych drzwiach balkonowych zwykle ogrzewasz z drzwi znacznie mniej energii.