Zabezpieczenie drzwi balkonowych. Jaki zamek wybrać?

Zabezpieczenie drzwi balkonowych.

Zabezpieczenie drzwi balkonowych. Istnieje kilka dobrych środków, które można podjąć, aby zwiększyć bezpieczeństwo drzwi balkonowych. Przecież 80 procent wszystkich włamywaczy przedostaje się przez drzwi balkonowe lub tarasowe. Tylne szyby również powinny być dobrze zabezpieczone, jeśli i tak myślisz o bezpieczeństwie. Tutaj pokazujemy sześć zamków do drzwi balkonowych, które można również zamontować.

1. Zamykane klamki okienne

Jako pierwszy sposób zabezpieczenia drzwi balkonowych klamki drzwi należy wymienić na klamki zamykane na klucz. Istnieją teraz duże różnice w jakości. Nie musisz wybierać najdroższych modeli, ale trzy za siedem euro nie mogą być szczególnie stabilne.

Polegaj na własnym osądzie, czy jakość naprawdę wytrzyma włamanie lub użyj produktów sprawdzonych przez policję. Zawsze odbywają się tam dni poradnictwa, które powinieneś odwiedzić w ramach swoich działań.

2. Zamek skrzynkowy

Oprócz zamykanej klamki, często do otwieranej strony dołączany jest zamek skrzynkowy. Jednak zawsze należy go łączyć z zatrzaskami bezpieczeństwa z boku zawiasów. Sam zamek skrzynkowy, podobnie jak zamykana klamka okienna, nie jest rozwiązaniem idealnym. Koszty są zwykle możliwe do opanowania.

3. Pasek bezpieczeństwa

Listwy zabezpieczające należy mocować nie tylko z boku klamki, ale także od strony zawiasów, zwłaszcza w przypadku starszych drzwi. Starsze drzwi balkonowe często mają raczej słabe niestabilne zawiasy i paski, które można łatwo wyłamać dużym śrubokrętem.

4. Zamek prętowy

Zamykany zamek prętowy biegnący przez drzwi balkonowe jest bardzo bezpieczny, jeśli jest prawidłowo zamocowany. Przede wszystkim jest również łatwy w użyciu. Jednak ceny są dość wysokie.

5. Roleta zewnętrzna z zasuwaną zapadką

Zabezpieczenie drzwi balkonowych.
Roleta zabezpieczająca okno przed włamaniem

Żaluzja (roleta) zewnętrzna to nadal najbezpieczniejszy sposób zabezpieczenia drzwi balkonowych. Jednocześnie należy założyć zabezpieczenie przed wypchnięciem. Możesz jednak łatwo dołączyć je do zaślepki samodzielnie w późniejszym terminie.

6. Folie okienne – zapewniają bezpieczeństwo

Innym sposobem mocowania zabezpieczenia drzwi balkonowych jest zastosowanie folii zabezpieczających . Są przyklejone do wewnętrznej strony szyby. Jeśli nowe kraty zabezpieczające trwale utrudniają włamywaczowi, przeniosą się do wybicia szyby.

Aplikacja folii jest nieco kłopotliwa i wymaga cierpliwości, ale efekty są bardzo przekonujące. W przypadku wybicia szyby od zewnątrz, sklejona folia nadal utrzymuje razem wewnętrzną szybę .

Zabezpieczenie drzwi balkonowych. Jak zastosować folię zabezpieczającą lub odłamkową:

  • Usuń wewnętrzne paski mocujące szkło
  • Okno absolutnie czyste i wolne od kurzu
  • Nałóż folię bez pęcherzyków za pomocą ściągaczki
  • Ponownie załóż paski mocujące szkło na folię

PORADY I WSKAZÓWKI

W zależności od tego, jak łatwo drzwi balkonowe są dostępne dla włamywacza, można łączyć niektóre możliwości. Zewnętrzna roleta jest bardzo bezpieczna, ale kto chce ją zasłonić, gdy pogoda jest dobra, gdy wychodzą z domu na krótki czas?