Wymień samodzielnie drzwi balkonowe – tak to się robi!

Wymień samodzielnie drzwi balkonowe

Wymień samodzielnie drzwi balkonowe. Starsze drzwi balkonowe często mają z czasem niewielkie wady, których nie można usunąć. Wymiana drzwi balkonowych nie jest zbyt trudna. Najważniejsza jest dokładna metoda pracy i dobre uszczelnienie drzwi do budynku. Tutaj pokazujemy, jak samodzielnie wymienić drzwi balkonowe i na co zwrócić uwagę.

Wymień samodzielnie drzwi balkonowe. Wymieniaj drzwi balkonowe krok po kroku

  • drzwi balkonowe
  • Pianka konstrukcyjna
  • młotek
  • Śrubokręt
  • Poziom duchowy
  • Drewniane kliny
  • Miara składana
  • ołówek

1. Zmierz i zamów drzwi

Dokładnie zmierz drzwiStarsze domy mogą być krzywe, tak jak stare drzwi. Dlatego zmierz szerokość drzwi zarówno powyżej, jak i poniżej. Nie musisz więc niczego później czyścić, ale nowoczesne listwy, które są dziś dostępne do montażu drzwi i okien, wystarczą, jeśli będziesz mierzyć dokładnie.

2. Zmontuj ramę

Rama jest najpierw montowana i wyrównana na podłodze. Następnie ramka jest wkładana do otworu. Zabezpiecz ramę klinami w otworze i wyrównaj ją dokładnie z poziomicą.

3. Zawieś drzwi, aby to sprawdzić

Nie mocuj ościeżnicy od razu do ściany, ale najpierw zawieś drzwi i sprawdź, czy można je łatwo zamknąć i otworzyć. Konieczne może być ponowne wyrównanie ramki. Jeśli wszystko pasuje, drzwi są ponownie na widoku.

4. Przymocuj ramę

Wymień samodzielnie drzwi balkonowe
Salon z balkonem

Zgodnie z instrukcjami producenta rama jest teraz mocowana za pomocą dostarczonych wsporników i / lub pianki konstrukcyjnej. Po dostatecznym wyschnięciu nadmiar materiału można odciąć. Następnie mocowane są listwy okienne i ponownie podwieszane jest skrzydło drzwi.

PORADY I WSKAZÓWKI

Przed zakupem drzwi balkonowych należy ustalić, czy drzwi mają mieć zawiasy w prawo, czy w lewo. Nowe drzwi niekoniecznie muszą otwierać się po tej samej stronie, co stare. To okazja do zmiany tej funkcji. To także okazja do zmiany stylu, stare drzwi mogły nieco szpecić wygląd pomieszczenia, w którym się znajdowały.