Zawiasy do drzwi balkonowych

Zawiasy do drzwi balkonowych

Zawiasy do drzwi balkonowych. Prawie nic nie jest tak zagmatwane, jak różne zawiasy do drzwi balkonowych. Przez dziesięciolecia każdy producent naprawdę opracował i porzucił własne zawiasy. Nawet zawiasy tego samego producenta można zbudować zupełnie inaczej. Pokazujemy tutaj, jak nadal można wymienić uszkodzony zawias.

Zawiasy do drzwi balkonowych. Ustal fakty

Przede wszystkim powinieneś zagłębić się w wewnętrzne działanie drzwi. Przy odrobinie szczęścia nadal można znaleźć informacje o producencie, a zwłaszcza o roku modelowym. Jeśli zawiasu nie można zdjąć, dopóki nie pojawi się nowy zawias, należy go dokładnie sfotografować ze wszystkich stron.

Zawiasy do drzwi balkonowych. Lokalni rzemieślnicy

Jeśli nie możesz znaleźć tego, czego szukasz w sklepie z narzędziami do tego konkretnego zawiasu, powinieneś zanieść zdjęcia lokalnym stolarzom i producentom okien. Często nadal mają zawiasy, których tak naprawdę nie ma nigdzie indziej.

Zużyte okna i drzwi balkonowe

Zawiasy do drzwi balkonowych
Zawiasy do drzwi balkonowych

Wiele z tych lokalnych firm rzemieślniczych usunęło stare okna i drzwi balkonowe innym klientom, które możesz zabrać. Tutaj może być również dostępny odpowiedni zawias do drzwi balkonowych.

Stocznie i firmy recyklingowe

Stare drzwi balkonowe można również znaleźć w wielu stoczniach recyklingu. Operatorzy przeważnie nie lubią, gdy osoby prywatne chodzą po ich terenie. Przy odrobinie dyplomacji i życzliwości często łatwiej osiągniesz swój cel niż za pomocą pieniędzy.

Wszystkie opcje w skrócie:

  • Dowiedz się producenta
  • Sfotografuj lub usuń zawias
  • Sklep z narzędziami
  • lokalni rzemieślnicy
  • wycofane z użytku drzwi balkonowe
  • Recykling

Brakuje pasujących zawiasów

Jeśli wszystkie wysiłki się nie powiodą, nie musisz koniecznie wymieniać drzwi balkonowych. Zwykle jest to tańsza opcja, ale nie zawsze najłatwiejsza, jeśli chodzi o zabrudzenia i modyfikacje.

Doświadczony stolarz często może wyposażyć stare drzwi balkonowe w zupełnie nowe zawiasy i paski. Specjalista na pierwszy rzut oka może zobaczyć, który system producenta oferuje idealne i łatwe do dostosowania rozwiązanie do tego celu.

PORADY I WSKAZÓWKI

Nie zdejmuj zawiasu, dopóki nie masz nowego lub sposobu na bezpieczne zamknięcie drzwi bez zawiasu. W przeciwnym razie, jeśli włamywacz wejdzie do domu przez te drzwi, mogą wystąpić problemy z ubezpieczeniem.