Profesjonalne malowanie kuchni

Malowanie kuchni

Profesjonalne malowanie kuchni. Przy odrobinie podstawowej wiedzy na temat farb ściennych i różnych materiałów budowlanych na ścianach malowanie samo w sobie nie jest trudne. Mimo to nawet doświadczeni majsterkowicze często zaczynają się zastanawiać, czy podczas malowania kuchni należy wziąć pod uwagę coś specjalnego. Dlatego poniżej zebraliśmy dla Ciebie cenne wskazówki dotyczące profesjonalnego i zrównoważonego malowania kuchni.

Profesjonalne malowanie kuchni. Wielu wyobraża sobie, że malowanie kuchni jest trudne

Malowanie całego mieszkania nie stanowi problemu dla nielicznych majsterkowiczów, dla doświadczonych majsterkowiczów nawet malowanie sufitu zwykle przebiega bez pasów. Ale wielu ma pewną panikę przed kuchnią. Wynika to głównie z normalnych wymagań kuchni.

  • W wielu kuchniach znajduje się wyłożone kafelkami lustro
  • opary i tłuszcz są stale wytwarzane w obszarze gotowania
  • ściana może być również nasiąknięta tłuszczem

Szczególnie ci, którzy mają doświadczenie w malowaniu jako majsterkowicz, szybko zadają sobie te pytania, w końcu te właściwości mogą mieć znaczący wpływ na efekt malowania.

Profesjonalne malowanie kuchni. W zasadzie możesz pomalować swoją kuchnię tak jak resztę mieszkania

Malowanie kuchni
Malowanie kuchni

Ale w zasadzie wszystko jest tutaj jasne. Malowanie kuchni działa tak samo, jak malowanie każdego innego pomieszczenia w mieszkaniu czy domu. W kilku wyjątkowych przypadkach może się jednak zdarzyć, że na pomalowanej ścianie przez lata nie będzie kafli, a rozpryski tłuszczu i pary wodnej z wrzenia docierały do ​​malowanej ściany.

Jednak w większości przypadków między szafkami ściennymi a podłogowymi przymocowane jest wyłożone kafelkami lustro lub panele ścienne, więc nie ma tutaj potrzeby malowania. Pozostałą część kuchni, czyli wszystkie pozostałe ściany wokół szafki kuchennej oraz sufit, można pomalować zwykłą farbą ścienną.

Wysokiej jakości produkty kolorowe gwarantują krycie

Warto jednak docenić wysokiej jakości farby ścienne. Z jednej strony są dużo bardziej ekonomiczne niż tanie farby, a także odznaczają się dużo wyższą kryciem. Jednak powinno być możliwe zamalowanie ścian w kuchni, która jest często intensywnie użytkowana.

Sprawdź wymagania podłoża

W przeciwnym razie malowanie kuchni jest jak reszta mieszkania. Przede wszystkim musisz się przekonać, jaką starą farbę można znaleźć na ścianach kuchni. Nie możesz pomalować każdego koloru na różne systemy kolorów.

Wymagania dotyczące tynku i starego lakieru w kuchni

Musisz również upewnić się, że tynk i stary lakier mają właściwości nośne. W przypadku szlifowania tynku, kredowania koloru lub równych otworów i wyrwań w ścianie lub tynku należy odpowiednio przygotować podłoże.

Konieczne może być wcześniejsze przygotowanie gruntu

Jeśli ściana i sufit mocno ssą, dzieje się to nierównomiernie. Powoduje to również nierównomierne wnikanie środka wiążącego farby w ścianę. To z kolei powoduje, że farba zastyga słabej jakości, co można później rozpoznać optycznie po nieregularnym tworzeniu się plam.

Profesjonalne malowanie kuchni. Tiefengrund tworzy dobrą podstawę do związania farby ściennej

W takim przypadku możesz również użyć tynku lub głębokiego podkładu. Neutralizuje działanie silnie nasiąkliwe na suficie i ścianach, dzięki czemu farba równomiernie wiąże się i wygląda jednorodnie. Po wykonaniu wszystkich prac przygotowawczych należy rozpocząć od pomalowania narożników i krawędzi pędzlem.

Zacznij od zakamarków również w kuchni

Szczotkować narożniki obficie szczotką, aby później można było bez wysiłku pomalować duże obszary wałkiem w tych kolorowych obszarach nachodzących na siebie. Nazywa się to malowaniem „mokre na mokre” i zapewnia, że ​​nie ma plam.

Profesjonalne malowanie kuchni. Teraz pomaluj duże powierzchnie ścian w krużganku

Najpierw zwiń i zsuń duże obszary za pomocą wałka malarskiego. Rozprowadź wystarczającą ilość farby. Farba powinna nadal świecić naprawdę mokro. Następnie pomaluj nałożony kolor na krzyż, czyli w poprzek poprzedniego kierunku. Robiąc to, nakładasz farbę tak, aby była równomiernie pokryta, co również znacznie zmniejsza ryzyko plam.

PORADY I WSKAZÓWKI

Jeśli chcesz również pomalować sufit w swojej kuchni, pomaluj go najpierw. Jeśli podczas malowania farba kapie na inne ściany kuchni, można ją bez problemu zetrzeć. Jest to szczególnie wskazane, jeśli chcesz malować na wiele kolorów.

Jeśli naprawdę chcesz pomalować obszar wokół płyty w kuchni, ponieważ może nie być wyłożony kafelkami, możesz użyć łatwo zmywalnej farby lateksowej.

Gotowanie w kuchni często powoduje powstawanie dużej ilości wilgoci. Często towarzyszy temu rozwój pleśni. Dlatego możesz chcieć użyć farby ściennej ze składnikami przeciwgrzybiczymi.