Płytki podłogowe w kuchni muszą być wytrzymałe

Płytki podłogowe w kuchni.

Płytki podłogowe w kuchni. Wybór odpowiednich płytek podłogowych do kuchni odgrywa ważną rolę. Muszą one być przystosowane do intensywnego użytkowania, a przede wszystkim łatwe do czyszczenia. Płytki podłogowe są znacznie bardziej obciążone mechanicznie niż płytki ścienne.

Płytki podłogowe w kuchni powinny tworzyć harmonijny obraz z lustrem kafelkowym na ścianie. Fajnie, gdy kolor płytek współgra z szafkami kuchennymi, a także sufitem i oknem. Zaczynu powinny być dobrane do koloru wykładziny podłogowej. W kuchni ważną rolę odgrywa również układ ułożenia i wielkość płytek podłogowych.

Płytki podłogowe w kuchni. Jakość płytek

Narażenie na wilgoć, spadające przedmioty i intensywne użytkowanie powinno być wykonane z wysokiej jakości materiału na płytki podłogowe w kuchni.

  • Zalecane są płytki o klasie ścieralności 4 lub 5.
  • Kamionka porcelanowa jest wyjątkowo twarda iw miarę możliwości unika się łuszczenia.
  • Materiał powinien być wodoodporny i odporny na zabrudzenia.

Płytki odporne na ścieranie i amortyzujące

Płytki podłogowe w kuchni.
Kuchnia

O powierzchni płytek podłogowych decyduje klasa ścieralności. Zwykle są one pokryte glazurą. Może to być błyszczące, matowe lub mieszane obu. Im wyższy poziom ścierania, tym bardziej odporna jest płytka.

Antypoślizgowość odgrywa również decydującą rolę w kuchni. Nie należy tego jednak wybierać zbyt wysoko, w przeciwnym razie podłoga będzie trudniejsza do czyszczenia.

Płytki.pl oferują duży wybór płytek podłogowych do kuchni. Ceny zaczynają się od 25 euro za metr kwadratowy, a dochodzą do 80 euro za metr kwadratowy w przypadku zwykłych płytek.

Różny rozmiar i kolor

Wymiary płytek podłogowych do kuchni są bardzo różne. W ofercie znajdują się mozaiki o wymiarach od 25 x 75 do 75 x 75 cm. Kolory wahają się od białego do niebieskiego, czerwonego i zielonego do czarnego.
Często używanymi materiałami są gres porcelanowy, kamionka w wersji szkliwionej i nieszkliwionej, kamień naturalny oraz płytki ceramiczne.

PORADY I WSKAZÓWKI

Przed zakupem pożycz próbkę od dostawcy kuchni. W ten sposób płytki podłogowe do kuchni można dobrać optymalnie i dopasować do blatu. Płytki, fronty kuchenne i podłoga tworzą jednolitą całość.