Układanie naturalnego kamienia na grubym podłożu

Układanie naturalnego kamienia

Układanie naturalnego kamienia wyrównuje grubość płytki i podłoża.

Układanie naturalnego kamienia. Kamień naturalny w mniejszych formatach można układać na cienkiej warstwie, a większe płytki lub płyty na średniej, lub grubej warstwie. Jeśli podłoże jest bardzo równe i gładkie, zwykle wybiera się łóżko środkowe. Układanie na grubym podłożu jest odpowiednie dla płytek i płyt z kamienia naturalnego o różnej grubości oraz na szorstkich i nierównych powierzchniach.

Równowaga w górę iw dół

Ze względu na wysokość konstrukcji i zużycie materiału, środkowe łóżko stało się niemal wszędzie metodą układania płytek z kamienia naturalnego. Ponadto występuje mniejsza zawartość wody przy cieńszej warstwie kleju do płytek, co zmniejsza ryzyko przebarwień niektórych rodzajów kamienia naturalnego. W przypadku małych płytek (o wymiarach krawędzi do około czterdziestu centymetrów) zwykle wystarcza układanie na cienkiej warstwie.

  • Przeczytaj także – Układanie dywanu z naturalnego kamienia
  • Przeczytaj także – Mineralny tynk z kamienia naturalnego
  • Sprawdź również – Układanie kamieni naturalnych wewnątrz i na zewnątrz w pionie lub poziomie

Podłoża ze spadkami, otworami, rowkami, pęknięciami i innymi nierównościami można stosować bez obróbki wstępnej. W przypadku nierównomiernie grubych płytek z kamienia naturalnego typowym przykładem jest łupek, którego powierzchnię można wyrównać przez „pogłębienie” poszczególnych płytek o różnej grubości.

Grubość od dwudziestu do pięćdziesięciu milimetrów

Układanie naturalnego kamienia
Układanie naturalnego kamienia

Grubość kleju do płytek rozpoczyna się około dwudziestu milimetrów. Jeśli ze względów konstrukcyjnych nie ma ograniczeń co do wysokości konstrukcji, łóżko może mieć grubość do pięćdziesięciu milimetrów.

Klasycznym przykładem cienkiego złoża (dwadzieścia milimetrów) jest układanie naturalnego kamienia na betonie, który nosi ślady produkcji. Prefabrykowane płyty betonowe (np. Płyty podłogowe) zwykle mają otwory i rowki, do których były mocowane i transportowane podczas procesu produkcyjnego oraz umieszczane podczas montażu. W przypadku grubego podłoża te tory nie muszą być wypełniane ani w inny sposób przygotowywane.

Ryzyko odbarwienia kamienia

Niektóre skały naturalne są wrażliwe na czynniki zewnętrzne i substancje. Następujące składniki kleju do płytek mogą powodować przebarwienia:

  • Duże ilości wody
  • Suplementy alkaliczne
  • Suplementy kwasowe
  • Dodatki mineralne
  • Spoiwa i pomoce

Na pytanie, który klej do płytek wybrać, DIN 18332 sugeruje szybki cement lub cement trasowy. Generalnie kolor kleju do płytek powinien być jaśniejszy niż kamień naturalny. Szary cement może wpływać na kolor i wygląd białego marmuru.

PORADY I WSKAZÓWKI

Jeśli chodzi o grubość materiału do dwunastu milimetrów, specjalistyczny handel mówi o płytkach, a powyżej paneli.