Wypełnij tynk i przygotuj go do nowego wyglądu

Tynk

Przez kilka dziesięcioleci tynk ścierny był jednym z ulubionych projektów ścian wewnętrznych. W międzyczasie coraz bardziej przeszkadza w nowoczesnej architekturze wnętrz i projektowaniu przestrzeni życiowej. Następnie pojawia się pytanie, które opcje zmiany istnieją. Idealną powierzchnię do prawie wszystkich przeprojektowań można stworzyć przez wypełnienie.

Usuń lub wygładź

Jeśli tynk ścierny na ścianach wewnętrznych nie odpowiada już obecnym i współczesnym wymaganiom projektowym, istnieją dwa sposoby, aby się go „pozbyć”:

  • Przeczytaj także – Tarcie tynku na zewnątrz – żaden problem dla majsterkowiczów
  • Przeczytaj także – Tarcie tynku o kafelki: nowy wygląd łazienki.
  • Sprawdź także – Żywica syntetyczna jako baza pod przetarty tynk
  • Usuń plaster
  • Wygładź przecierający się tynk i użyj go jako podłoża do nowego projektu ściany

Różne właściwości tynku strukturalnego, również w zależności od wielkości ziarna, powodują różne stopnie szorstkości. Z niektórych tynków wystają zadziory, krawędzie i ostrza. W zależności od właściwości, tynk ścierny należy przygotować mechanicznie i „wygładzić”. Do tego celu najlepiej nadaje się pistolet wygładzający.

Procedura wypełniania

Tynk
Tynk

W przypadku niektórych tynków i podłoży może wystąpić duża chłonność, jak np. Tynki bardzo wapienne lub gliniane. W takim przypadku przed szpachlowaniem należy nałożyć grunt nasycający, aby szorstki tynk „przylgnął” lepiej i bardziej równomiernie.

1. Przykryj wszystko, co nie toleruje kurzu lub wynieś to z pomieszczenia
2. Załóż ochronę oczu, załóż rękawice ochronne, zapewnij stabilną drabinę
3. Wygładź gruboziarniste zadziory, krawędzie i końcówki strugarką
4. Wymieszaj szorstki tynk zgodnie z instrukcjami producenta
5. Za pomocą pacy i Paca wygładzająca nałóż szorstki tynk o grubości około pięciu milimetrów
6. Zaczynając od rogów, pracuj od dołu do góry

Opcje projektowania ścian po wypełnieniu

Jeśli szpachlowanie jest wykonane bardzo ostrożnie i nie ma śladów po kielni, można na przykład pomalować ścianę farbą emulsyjną lub kredową.

Odpady można łatwo przyklejać jako wielowarstwową powłokę podkładową lub jako tapetę. Inne rodzaje tynków mogą być stosowane w wielu dekorach dla poprawy wyglądu.

Dodatkową gładkość na wypełnionej powierzchni można uzyskać poprzez obróbkę końcową metodą filcowania. Kielnia wygładzająca z nakładką filcową jest nakładana po okręgu na lekko naprężonym tynku modelarskim w celu wykończenia powierzchni.

PORADY I WSKAZÓWKI

Jeśli chcesz zaoszczędzić sobie pracy przy jej wypełnianiu lub usuwaniu, a wielkość pomieszczenia na to pozwala, możesz również zamontować płytę gipsowo-kartonową na tynku.