Tynkowanie kołków

Tynkowanie kołków

Tynkowanie kołków. Często kołki nie trzymają się tak, jak powinny. Szybko znajdujemy przypuszczalne rozwiązanie: tynkowanie kołka. W zasadzie jest to zdecydowanie właściwe podejście. Ale pomysł mógłby zostać wdrożony lepiej, a przede wszystkim bezpieczniej.

Tynkowanie kołków. Jeśli kołek nie wytrzymuje …

Każdy, kto chce osadzić kołki w starych budynkach, zna problem zbyt dobrze, w zależności od struktury budynku. Ale nawet w przypadku ceglanych i kamiennych ścian mogą wystąpić problemy, a otwór na kołek może być zbyt duży lub kołek nie wytrzymuje.

… może to być również spowodowane strukturą budynku

Jednak niekoniecznie musi to być spowodowane strukturą budynku. Możliwe jest również, że używasz niewłaściwej kotwicy lub że nie wziąłeś pod uwagę innych czynników, takich jak rozmiary kotwicy, wymiary i inne specjalne cechy, takie jak odpowiedni typ kotwicy.

Tynkowanie kołków. Możliwe są również błędy w wierceniu

Ale jeśli jest to struktura budynku, efekty są również różne:

  • Otwór na kołek jest zbyt duży
  • Konstrukcja budynku nie została przewiercona, ale wybita przez ciśnienie, uderzenie i / lub niewłaściwe wiertło
  • Struktura piaszczysta

Tynkować kołki – nie zalecane

Tynkowanie kołków
Kołki rozporowe

Jeśli teraz przyjrzysz się bliżej paczce gipsu, możesz zauważyć, że może ona również zawierać napis „nadaje się do kołków” lub coś podobnego na opakowaniu. W rzeczywistości taki kołek można dość dobrze zamocować w ścianie. Ale tynkowanie kołka jest bardziej prowizorycznym rozwiązaniem lub nie nadaje się do każdego wyzwania.

Tynk paryski jest dość delikatny

Jeśli chcesz po prostu zawiesić prosty, nie ciężki obraz, tynkowanie powinno być stosunkowo bezproblemowe. Ale nawet tutaj musimy ograniczyć. Taka sytuacja najprawdopodobniej wystąpi w starym budynku. I tutaj prawdopodobieństwo jest duże, że tkanina budowlana ma stosunkowo wysoki poziom wilgoci.

Jednak, jak być może wiesz, gips wciąga wilgoć, co może znacznie obniżyć wytrzymałość tynkowanej kotwy pod wpływem wilgoci panującej w starym budynku. Jeśli naprawdę chcesz mieć pewność, że kołek naprawdę pozostanie w ścianie, suficie lub podłodze, powinieneś skorzystać z nowoczesnych produktów.

Zamiast tynkowania, kołek betonuje się mieszanką żywicy syntetycznej

Aby to zrobić, wskazane jest ustawienie kołka w betonie. Możesz kupić kotwy płynne, chemiczne lub wtryskowe od wyspecjalizowanych sprzedawców. W tym celu do otworu na kołek wtryskuje się specjalną zaprawę z żywicy syntetycznej, która utwardza ​​się w ciągu godziny, a następnie utrzymuje się bezpiecznie w każdym przypadku. Ponieważ konwencjonalny kołek nie jest osadzany w betonie, ale tuleja kotwiąca lub związana z nią gwintowana kotwa.

PORADY I WSKAZÓWKI

Kołki w starych budynkach są zawsze wyzwaniem. Tutaj wyjaśniamy, w jaki sposób można mocno osadzić kołek w stropie starego budynku.