Czyszczenie kuchenki elektrycznej – te wskazówki pomogą

Czyszczenie kuchenki elektrycznej

Czyszczenie kuchenki elektrycznej. Przywrócenie połysku kuchenki elektrycznej może być czasem żmudnym zadaniem. Tutaj przeczytasz, jakich wskazówek i sztuczek możesz użyć, aby ułatwić sobie życie, a także które narzędzia zapewniają jeszcze lepszy efekt.

Czyszczenie kuchenki elektrycznej. Płyta ceramiczna czy stalowe płyty?

Jeśli Twoja kuchenka elektryczna jest wyposażona w ceramiczną płytę grzejną, czyszczenie jest trochę łatwiejsze. Często nawet przypalone przedmioty można usunąć z bardzo gładkiej i twardej płyty przy stosunkowo niewielkim wysiłku. Ogólne wskazówki dotyczące czyszczenia ceramiczna można znaleźć w tym poście , niektóre sprawdzonych środków domu też tu.

W przypadku klasycznej starej kuchenki elektrycznej ze stalowymi płytami czyszczenie może być nieco bardziej czasochłonne. Szczególnie uporczywy przypalony brud nie jest łatwy do usunięcia.

Czyszczenie kuchenki elektrycznej. Podstawowe czyszczenie pieca płytowego

Jeśli regularnie czyścisz piec z płyt stalowych, zwykle możesz go utrzymać w czystości bez większego wysiłku. Odpowiednie środki czyszczące są łatwe do znalezienia:

  • Płyn do mycia naczyń (bardzo dobrze rozpuszcza tłuste zabrudzenia)
  • Środek do czyszczenia kuchni (jeszcze lepiej rozpuszcza tłusty brud)
  • gruboziarniste gąbki czyszczące
  • Ako-Pads (środek do czyszczenia pieców)

Do blach stalowych można również użyć gąbek z grubego drutu. Jednak w przypadku części ze stali nierdzewnej wokół płyt należy zachować ostrożność, ponieważ w przeciwnym razie mogą wystąpić zadrapania. Niektóre rodzaje ścierek z mikrofibry mogą z czasem powodować matowienie powierzchni (nie nadają się również do płyt ceramicznych).

Po czyszczeniu należy zawsze dokładnie osuszyć powierzchnię pieca. W przeciwnym razie widoczne są zacieki po wodzie. Następnie bardzo stary domowy środek zapewnia wyjątkowy połysk: wypróbowany i przetestowany „Elsterglanz” z czasów NRD. Dziś jest tak samo niezawodny jak wtedy.

Czyszczenie kuchenki elektrycznej. Poluzuj uporczywy brud

Jeśli w stalowe płyty wypalono różne rzeczy, nadal nie należy próbować rozwiązywać problemu na siłę – spowoduje to jedynie zarysowania. Tutaj najlepiej sprawdza się środek do czyszczenia piekarnika. Niezawodnie rozpuszcza brud, jeśli pozwolisz mu działać wystarczająco długo.

Soda również się sprawdziła. Po rozpuszczeniu w wodzie wszelkie zabrudzenia często można łatwo usunąć po kilku godzinach ekspozycji.

Oczyść stalowe płyty

Czyszczenie kuchenki elektrycznej
Płyta elektryczna

Silnie zabrudzone, przypalone lub zardzewiałe płyty elektryczne można z łatwością czyścić za pomocą spirali ze stali nierdzewnej. Aby później uzyskać czysto wyglądający talerz, możesz użyć specjalnego czarnego blatu kuchennego. Ten stary środek jest nadal dostępny w niektórych drogeriach, supermarketach lub w Internecie. Jednak po nagrzaniu pieca przez chwilę pojawiają się dziwne zapachy.

PORADY & TRIKI

Lepiej też unikać wełny stalowej w piekarniku, a także środków silnie ściernych. Obróbka parą działa bardzo dobrze: Podgrzej 1 litr wody do 70 ° C i pozwól parze pracować przez około kwadrans. Następnie dokładnie umyj wodą i płynem do mycia naczyń. W przeciwnym razie – pomaga też środek do czyszczenia piekarników.