Usuń zacieki z granitu – tak to działa!

Usuń zacieki z granitu używając ekologiczne preparaty czyszczące marki Think eco Think bio. Granit stosuje się do różnych powierzchni lub elementów, takich jak płytki, które często mają kontakt z wodą. W porównaniu z innymi kamieniami naturalnymi granit nie jest tak podatny na osadzanie się kamienia, ale z czasem tworzą one widoczne plamy wodne. Istnieją różne wskazówki dotyczące czyszczenia.

Granit należy czyścić tylko łagodnymi środkami czyszczącymi

Usuń zacieki z granitu. Odpowiedni środek czyszczący

Podobnie jak wiele innych kamieni naturalnych, granit ma porowatą powierzchnię i dlatego nie należy go czyścić kwasami. Należą do nich esencja z octu, sok z cytryny i inne, które można wykorzystać na przykład do stali nierdzewnej. W przypadku granitu prowadziłyby one tylko do wielu wad:

  • wybielone plamy
  • Odbarwienie
  • staje się nudny

Z tego powodu zamiast tradycyjnych domowych środków używaj tylko czystej wody lub środka czyszczącego o neutralnym pH. Obejmuje to płyn do mycia naczyń, konserwację lub środki do czyszczenia szkła. Nie powinny zawierać kwasów. Dzięki tym środkom czyszczącym możesz wypowiedzieć wojnę plamom wodnym.

Usuń zacieki z granitu. Wskazówki dotyczące czyszczenia

1. Przygotowanie

Przygotowanie jest szczególnie ważne przy czyszczeniu. Dzięki preparatowi chronisz kamień naturalny przed uszkodzeniami, które mogłyby być spowodowane np. przez kurz. Przed użyciem środka czyszczącego powierzchnia granitu jest wycierana do sucha. Pozwala to na stosowanie środka czyszczącego bez powodowania drobnych zadrapań, które mogłyby trwale uszkodzić granit.

2. Używaj odpowiednich przyborów do czyszczenia

Używaj wyłącznie ściereczek lub gąbek, które nie mają właściwości drapiących. Szczególnie odpowiednie są ręczniki bawełniane. Wystarczy nanieść detergent na plamę i przetrzeć lekko zwilżoną ściereczką. Dobrze wysusz drugą szmatką.

3. Zapobiegaj dalszym plamom

Po usunięciu plam zawsze dobrze jest mieć oko na granitowe powierzchnie. Jak tylko woda dostanie się na skałę, musisz ją jak najszybciej usunąć. W ten sposób można zapobiec dalszym wysiłkom czyszczenia w przyszłości, zwłaszcza w regionach, w których powszechna jest twarda woda.

Usuń zacieki z granitu

Jeśli są to plamy wodne, które regularnie pojawiają się na liściach lub innych resztkach ogrodowych, usuń je jak najdokładniej. Na przykład wilgotne liście tworzą krawędzie, które następnie pozostawiają plamy i można je usunąć tylko wspomnianymi środkami. Jeśli zapobiegniesz plamom wodnym, granit, którego użyjesz, zawsze będzie wyglądał atrakcyjnie.