Ostrożnie usuwaj plamy z marmuru

Usuwaj plamy z marmuru używając szybkich, skutecznych i bezpiecznych preparatów ECO! Plamy wodne na parapecie z marmuru to klasyka. Rozbryzgi z podlewania roślin, deszcz, który wniknął przy otwartym oknie, a brzegi doniczek nieestetycznie brudzą. Na marmurowych podłogach, blatach i płytkach łazienkowych szybko pojawiają się również plamy z wody i często wapienia.

Jeśli trochę wody kapie na marmurowy parapet podczas nalewania, należy ją jak najszybciej wytrzeć

Usuwaj plamy z marmuru. Plamy z wody lub kamienia

Marmur jest kamieniem miękkim i bardziej wrażliwym na wszelkiego rodzaju kwasy, dlatego najważniejszą wskazówką powinno być unikanie środków kwasowych. Jednak w zależności od rodzaju marmuru, koloru i faktury rozcieńczony i starannie nałożony sok z cytryny może być używany jako środek domowy. Późniejsza obróbka i polerowanie, na przykład olejem, jest wtedy ważne dla utrzymania połysku.

  • Przeczytaj także – Usuwanie plam z wody ze skóry
  • Przeczytaj także – Jak usunąć plamy z wody z sofy
  • Sprawdź także – Jak usunąć plamy z wody

W przeciwieństwie do plam wapiennych na granicie, przy usuwaniu plam wodnych z parapetu marmurowego należy przyjąć większą głębokość penetracji. To samo dotyczy wszelkiego rodzaju środków czyszczących, dlatego dozowanie należy przeprowadzać ostrożnie. W przypadku wątpliwości, wielokrotne użycie z minimalnymi ilościami jest zawsze lepsze niż „uzupełnianie”.

Usuwaj plamy z marmuru. Zastosuj minimalne dawki

Należy rozróżnić między „prawdziwymi” plamami wodnymi a plamami wapiennymi spowodowanymi przez twardą wodę z kranu, na przykład na zlewie. Osady kamienia zawsze tworzą białe i zamglone krawędzie plam, które są trudne do zauważenia na jasnym marmurze. Ogólnie rzecz biorąc, plamy z kamienia są łatwiejsze do usunięcia niż plamy z czystej wody.

Plamy z czystej wody to reakcje mineralne między płynem a wapnem związanym w marmurze. W takim przypadku zanieczyszczenie pochodzi z wnętrza i jest trudniejsze do usunięcia. Wszystkie środki pomocnicze należy stosować w bardzo małych dawkach i stężeniach. Zawsze zalecane jest późniejsze polerowanie. Im bardziej chłonny marmur, tym mniejsza wymagana dawka.

Usuwaj plamy z marmuru. Wspólne narzędzia

1. Nadtlenek wodoru

Płynny nadtlenek wodoru jest dostępny w drogeriach i aptekach. Działa wybielająco. Po nakropleniu i lekkim rozsmarowaniu na wierzch nakłada się folię z tworzywa sztucznego. Po 24 godzinach plamę można zetrzeć wilgotną szmatką.

2. Środek do czyszczenia toalet

Na plamy z wody kapie konwencjonalny środek do czyszczenia toalet. Po kilku minutach plamę ściera się wilgotną szmatką.

3. Proszek do pieczenia lub soda oczyszczona

Bielenie proszek do pieczenia lub soda oczyszczona jest szczególnie korzystne dla światła białego i marmurów. Rozprowadź na około pięć godzin i wytrzyj wilgotną ściereczką.

Usuwaj plamy z marmuru

4. Specjalne środki czyszczące do marmuru

Jeśli szukasz innowacyjnych preparatów czyszczących, to koniecznie sprawdź naszą ofertę produktów, które czyszczą szybko i skutecznie. Na stronie głównej Think eco Think bio znajduje się sklep, w którym zakupisz każdy rodzaj płynu.

PORADY & TRIKI

Metoda tequili jest zabawna dla Twojej marmurowej podłogi i prawdopodobnie również dla Ciebie. Posyp solą natartą część skórki cytryny oraz wierzch dłoni. Obrabiaj marmur, pocierając go, zliż sól i wypij dostarczoną tequilę. Na koniec wgryź się w miąższ cytryny.