Czyszczenie rusztu grilla

Czyszczenie rusztu grilla. Podczas grillowania na powierzchni grilla w naturalny sposób tworzą się uporczywe osady. Nikt nie chce kłaść kotletów ani kiełbasek na tę czarno-brązową papkę, więc należy ją odłożyć tak szybko, jak to możliwe! Oprócz gorącego płomienia i wkładki drucianej szczotki na szczęście istnieją różne skuteczne domowe środki, które mogą ponownie zaostrzyć apetyt.

Skuteczne czyszczenie: Jak ponownie wyczyścić ruszt grillowy?

  • Przeczytaj także – Czyszczenie klatki schodowej
  • Przeczytaj także – Jakie powierzchnie można czyścić alkoholem?
  • Sprawdź także – Zleć czyszczenie obrazu olejnego: Jakie są koszty?

Czyszczenie rusztu grilla. Silne efekty czyszczenia sodą oczyszczoną

Soda oczyszczona jest jednym z najbardziej niedocenianych środków czystości. Wiele osób faktycznie używa tej substancji tylko do pieczenia, ale może ona zrobić o wiele więcej! Postępuj w następujący sposób z rusztem grillowym:

  • Zrób pastę z sody oczyszczonej i wody.
  • Ostrożnie pokryj nim ruszt grillowy.
  • Niech całość dobrze wyschnie.
  • Na koniec dokładnie wytrzyj rdzę.

Następnym razem, gdy grillujesz, użyj żaru, aby pozbyć się wszelkich pozostałości sody oczyszczonej. Energiczne ogrzewanie przez około kwadrans usuwa wszelkie pozostałości z powierzchni.

Nawiasem mówiąc, soda oczyszczona pomaga również w czyszczeniu grilla. Możesz użyć tego nieszkodliwego środka dokładnie tak samo jak proszku do pieczenia, nie ma różnicy w działaniu czyszczącym.

Czyszczenie rusztu grilla. Stara dobra wskazówka: użyj papieru gazetowego

Ojciec i dziadek już to zrobili, podobnie jak twój pradziadek: Owiń zimną kratkę do grilla gazetą, a następnie zalej ją wodą. Jeśli zostawisz go na noc, brud sam się odklei.

Jeśli wszystkie osady nie spłyną, po prostu użyj środka do czyszczenia piekarników i szmatki, aby zakończyć pracę. Pianka powinna również działać przez kilka godzin, aby działała prawidłowo.

Sprzątanie colą: dobry pomysł!

Jeśli chcesz, możesz namoczyć ruszt grillowy w coli na noc, aby rozpuścił się przyklejony brud. Najlepiej używać taniej marki, działa jak droga cola i pozwala zaoszczędzić pieniądze.

Po tym, jak zacznie działać, zetrzyj rdzę za pomocą pędzla lub użyj szmatki, aby nadać powierzchni ostateczne wykończenie. Twój grill jest wtedy ponownie użyteczny.

Czyszczenie rusztu grilla
Grill

PORADY & TRIKI

Jeśli ruszt grillowy jest jeszcze gorący, można go natrzeć bezpośrednio połową cebuli. Uważaj, aby nie poparzyć palców! Zabieg ten jednocześnie oczyszcza i dezynfekuje.