Jak prawidłowo wyczyścić harmonijkę?

Jak prawidłowo wyczyścić harmonijkę? Nie tylko ludzka ślina regularnie dostaje się do harmonijki, ale także od czasu do czasu brud i kurz. To może stać się naprawdę niesmaczne, a także negatywnie wpłynąć na dźwięk! Dlatego ważne jest, aby obchodzić się z instrumentem rozsądnie i czyścić go od czasu do czasu. Wspólnie przyjrzymy się, jak najlepiej wykorzystać harmonijkę do utrzymania higieny.

Najlepszym sposobem na wyczyszczenie harmonijki jest jej rozkręcenie.

Jak prawidłowo wyczyścić harmonijkę? Ważne wskazówki: Dzięki temu harmonijka będzie tak czysta, jak to możliwe

Możesz opłukać harmonijkę ciepłą wodą, jeśli jej grzebień jest wykonany z zamkniętego drewna lub plastiku. Po prostu pozwól, aby płyn oczyszczający przepłynął przez niego, a następnie wystukaj urządzenie. 

Uwaga: Proszę nie używać wody z metalem lub surowym drewnem!

Ponadto harmonijkę ustną należy używać wyłącznie z czystymi ustami. Najlepiej wcześniej dokładnie wypłukać jamę ustną wodą, aby nie dostały się do niej resztki jedzenia ani cząsteczki cukru z napojów. W przeciwnym razie z czasem pojawią się obrzydliwe depozyty.

Oczywiście jak najmniej śliny powinno dostać się do instrumentu. Po użyciu wybić harmonijkę, a następnie wysuszyć na świeżym powietrzu. Oznacza to więc pozostawienie obudowy otwartej na chwilę, aby umożliwić odparowanie.

Jak prawidłowo wyczyścić harmonijkę? Nasz przewodnik:

Materiały:

  • Etanol
  • woda
  • Sok z cytryny / ocet

Narzędzia:

  • Dopasowany śrubokręt
  • Miękka ściereczka
  • Miękka szczoteczka do zębów
  • wykałaczka
  • wacik

Jak prawidłowo wyczyścić harmonijkę? 1. Otwórz harmonijkę

Pierwszym krokiem jest odkręcenie harmonijki śrubokrętem. Sprawdź, czy jest to śruba krzyżakowa lub śruba z rowkiem i użyj odpowiedniego narzędzia.

Jak prawidłowo wyczyścić harmonijkę? 2. Oczyść nakładki harmonijki

Użyj szmatki, aby nałożyć etanol na płytki nakrywkowe. Dokładnie wytrzyj części ze wszystkich stron.

Jak prawidłowo wyczyścić harmonijkę? 3. Poluzuj płytki trzciny

Teraz poluzuj śrubokrętem płytki stroika. Pamiętaj, aby umieścić usunięte śruby, aby później można je było znaleźć.

4. Wyczyść płytki trzciny

Namocz trzcinowe talerze w oczyszczającej kąpieli z letniej wody i odrobiny soku z cytryny. Tutaj również spełnia swoje zadanie ocet. Odczekaj około pół godziny, a następnie wyszczotkuj płytki trzcinowe miękką szczoteczką do zębów w kierunku trzcin.

5. Wyczyść grzebień

Teraz weź grzebień do klatki piersiowej. Jeśli jest wykonany z tworzywa sztucznego lub szczelnego drewna, można go wyczyścić mydłem i wodą. Ponownie użyj miękkiej szczoteczki do zębów i wacika, aby delikatnie wyszorować. Niezabezpieczone drewno i metal można czyścić szczotką i ewentualnie wykałaczką do zarysowania.

Jak prawidłowo wyczyścić harmonijkę?
Harmonijka

6. Wysuszyć i zmontować

Przed ponownym złożeniem harmonijki należy dobrze wysuszyć wszystkie części lub pozostawić je do wyschnięcia. Następnie skręć wszystko w całość i sprawdź, czy Twój instrument dobrze przetrwał zabieg.

PORADY & TRIKI

Jeśli myłeś zęby tuż przed zabawą, dobrze jest dokładnie spłukać pastę wodą. W przeciwnym razie dostanie się do instrumentu, zostanie tam zdeponowany i spowoduje uszkodzenie.