W prosty sposób zrób sam środek do usuwania glonów i mchu

Środek do usuwania glonów i mchu można wykonać samemu. Aby usunąć mchy i glony z różnych powierzchni, nie musisz koniecznie używać środków chemicznych od wyspecjalizowanych sprzedawców. Prosty sposób na usunięcie niechcianego wzrostu można zwykle wykonać za pomocą domowych środków zaradczych.

Nic nie przebije mechanicznego usuwania mchu i glonów

Środek do usuwania glonów i mchu. Delikatne usuwanie mchu i glonów

Zielona warstwa mchu i alg może pojawiać się na różnych powierzchniach, np. na tarasie i na powierzchniach kamiennych. Nie każdy chce używać środków chemicznych, które dostają się do gruntu i mają tam szkodliwe działanie. Często wymagane są nietoksyczne domowe środki zaradcze, dzięki którym niechciane pokrycie można usunąć w delikatny sposób, w sposób przyjazny dla środowiska i odpowiedniego podłoża. Glony i mech często pojawiają się razem. Ich korzenie wbijają się w ziemię przez spoiny i pęknięcia.

Środek do usuwania glonów i mchu. Jak usunąć takie narośla i wykładziny podłogowe?

Istnieje kilka sposobów na pozbycie się podłogi bez konieczności machania klubem chemicznym. Tutaj jest kilka z nich:

  • usunąć narośl mechanicznie, np. pędzlem
  • Używaj domowych środków, takich jak ocet lub soda do prania lub soda oczyszczona
  • usunąć mech i glony myjką wysokociśnieniową
  • Użyj środka do czyszczenia fug do przestrzeni i ich czyszczenia
  • postępować z ciepłem na pokrycie

Indywidualne metody usuwania narośli

Grube powłoki należy najpierw usunąć mechanicznie, np. odpowiednim pędzlem, pod warunkiem, że pozwala na to powierzchnia. Tutaj lepiej użyć prostych domowych środków, takich jak rozcieńczony ocet, aby usunąć podłogę. Pozwól, aby środek domowy działał przez chwilę, zanim usuniesz pozostałości i ponownie spłucz powierzchnie. Alternatywnie można również użyć myjki wysokociśnieniowej, która jest stosunkowo łatwa w użyciu i bardzo szybko usuwa pozostałości.

Środek do usuwania glonów i mchu

Zrób sam środek do usuwania mchu i glonów

Przyjaznym dla środowiska i łatwym w produkcji środkiem przeciwko mchom i algom jest na przykład soda do prania, która jest dostępna w postaci proszku. Wystarczy wymieszać ten środek z określoną ilością wody. Daje to produkt, który nadaje się również do pielęgnacji wrażliwych podłóg. Alternatywnie można również użyć octu, który zmieszany z niewielką ilością wody może być również bardzo dobrze używany do czyszczenia wrażliwych powierzchni.