Plamy z Eddingu można łatwo usunąć

Plamy z Eddingu, czy są trudne do usunięcia? Marker Edding to popularny produkt, a usunięcie plam po nim jest dosyć trudne i to nie tylko dlatego, że jest wodoodporny. Niemniej jednak możesz usunąć pisak za pomocą prostego środka domowego, który stworzysz, dzięki nam. Poniżej dowiesz się, jak to zrobić.

Plamy z Eddingu. Środek przeciwko plamom markera Edding

W zależności od miejsca, w którym znajduje się plama, metoda leczenia jest inna. W większości przypadków, ze względu na wodoodporność, należy zastosować bardziej rygorystyczne środki. Zwróć uwagę na odpowiednie środki bezpieczeństwa i używaj rękawic podczas pracy z czynnikami żrącymi! Wyjaśniamy, jak radzić sobie z plamami Edding na drewnie, na ścianie, na plastiku lub tekstyliach.

  • Plamy markera Edding na drewnie: Delikatną metodą usuwania plam Edding z drewna jest użycie pasty do zębów. Obficie nałóż pastę do zębów na plamę i wetrzyj ją wilgotną ściereczką. Bądź cierpliwy!
    Jeśli to nie pomoże, wypróbuj bardziej pikantną opcję: alkohol nacierający. To zdecydowanie pomaga. Używaj rękawic podczas pracy z alkoholem!
  • Edding na płytkach, kamieniu lub innych gładkich powierzchniach: Tutaj możesz najpierw spróbować usunąć plamy za pomocą pędzla i ścierniwa. Jeśli to nie pomoże, pomaluj bejcę Edding alkoholem lub terpentyną.
  • Edding na szkle: Szkło rysuje się łatwiej niż powierzchnie kamienne i dlatego nie powinno być czyszczone środkami ściernymi. Zamiast tego możesz użyć alkoholu, terpentyny lub zmywacza do paznokci.
  • Edding na powierzchniach plastikowych: Plastik jest znacznie bardziej wrażliwy niż szkło czy kamień. Dlatego do plam na plastiku edding należy używać specjalnych środków czyszczących. Obejmuje to gumki Edding lub specjalne płynne środki czyszczące.
  • Edding na tapicerce lub tekstyliach: Rozpuszczalnik aceton pomaga w niczym rozpuścić plamę Edding. Aceton znajduje się w zmywaczu do paznokci, ale także w lakierze do włosów. Oba są zatem odpowiednie do usuwania plam edding z tapicerki lub odzieży. Poniżej znajduje się przewodnik krok po kroku, jak to zrobić.
Plamy z Eddingu

Plamy z Eddingu. Instrukcje dotyczące usuwania plam Edding-u z tekstyliów lub tapicerki

Narzędzia:

  • Pędzel z miękkim włosiem
  • Chłonna tkanina

Materiały:

  • Zmywacz do paznokci lub alkohol, lub lakier do włosów

1. Namocz plamę

Na plamę nanieś część wybranego produktu, wetrzyj pędzelkiem i pozostaw na kilka minut.

2. Płukać

Następnie wypłucz roztwór i sprawdź wynik. W razie potrzeby zabieg powtórzyć.

3. Zmyć

Gdy plama zniknie, należy jak zwykle wyprać tkaniny w pralce, aby pozbyć się chemikaliów.

Tapicerkę lub dywany należy dokładnie czyścić, aby zapobiec tworzeniu się brzydkich krawędzi. Najlepiej użyć do tego odkurzacza na mokro. Jeśli nie masz go pod ręką, wyczyść kanapę, dywan lub fotelik samochodowy miękką szczoteczką i odrobiną letniej wody i Fit. Następnie osusz powierzchnię najlepiej chłonną szmatką.